Limanowa: 21 marca wernisaż wystawy ,,Mandale’’ Jolanty Biedroń w Miejskiej Galerii Sztuki

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pt. "Mandale" Jolanty Biedroń, który odbędzie się 21 marca o godzinie 17.00 w Miejskiej Galerii Sztuki.

Limanowa: 21 marca wernisaż wystawy ,,Mandale’’ Jolanty Biedroń w Miejskiej Galerii Sztuki

Mandala to motyw artystyczny, połączenie koła i kwadratu, wywodzący się z buddyzmu. Mandale przyszły do artystki wraz z jej wewnętrzną przemianą oraz sprawiły wiele radości i przyniosły ukojenie. Poprzez swoje prace ich autorka pragnie wprowadzić widza w magiczny świat mandali, które dają inspirację i harmonię. Podczas wernisażu nie zabraknie artystycznych wrażeń płynących z prac artystki.

Jolanta Biedroń – limanowianka, ukończyła studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła w szkole podstawowej pod okiem śp. Stanisława Franczyka, rzeźbiarza i pasjonata sztuki. Zajmuje się również malarstwem olejnym, grafiką, rzeźbą i rysunkiem suchymi pastelami, tworząc pejzaże i własne kompozycje układające się w przekaz zgodny z wyobrażeniem artystki. Jolanta Biedroń jest też edukatorką, prowadzi zajęcia artystyczne z najmłodszymi.

Źródło: Miasto Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować