Limanowa: 28 listopada konferencja poświęcona problematyce depresji

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Biblioterapii, obchodzonej w roku 2023 pod hasłem: „Biblioterapia we wzmacnianiu rezyliencji” Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu Filia w Limanowej organizują powiatową konferencję na temat depresji, pt.: „Jak usłyszeć niemy krzyk. Depresja – choroba duszy”, adresowaną do wszystkich mieszkańców Powiatu Limanowskiego. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Limanowa: 28 listopada konferencja poświęcona problematyce depresji

Konferencja odbędzie się 28 listopada (wtorek), w godzinach 10.00 – 14.00.


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką depresji do udziału w tym wydarzeniu.


Szczegółowych informacji na temat konferencji udziela Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej pod nr tel.: 18 3372140 wew. 109.


Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o zgłoszenie udziału mailowo lub telefonicznie do jednego z Organizatorów:

– MBP w Limanowej: 18 3372140 wew. 109, mail: instruktor@mbp.wlimanowej.pl

– Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu – Filia w Limanowej: 18 3371455, mail: filia.limanowa@pbwnowysacz.pl


Poniżej przedstawiamy program konferencji oraz jej prelegentów:

„Depresja – jak zapobiegać, rozpoznawać, leczyć” – Agata Woyciechowska. Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczna z wieloletnim doświadczeniem klinicznym w pracy diagnostycznej i terapeutycznej z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Specjalistka terapii środowiskowej;

„Jak odnaleźć sens życia?” – ks. dr Jerzy Smoleń – psycholog, psychoonkolog, adiunkt badawczo-dydaktyczny w Katedrze Psychologii Społecznej i Komunikacji Interpersonalnej Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie. Psycholog i kapelan w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przystań” im. Jana Pawła II w Tymbarku;

 „MŁODY CZŁOWIEK W DEPRESJI – odporność psychiczna w obliczu zmian społeczno – kulturowych” – Dorota Trzop – psycholog, psychoterapeuta systemowy, założycielka Centrum Równowaga w Naprawie. Specjalizuje się w terapii indywidualnej osób dorosłych, par, rodzin oraz terapii młodzieży.


Źródło: MBP Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować