Limanowa: Budowa połączenia ul. W. Sikorskiego z ul. J. Marka oraz remonty dróg postępują zgodnie z harmonogramem

Mocno zaawansowane są prace związane z realizacją zadania: „Budowy połączenia ul. W. Sikorskiego z ul. J. Marka wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną w mieście Limanowa”.

Limanowa: Budowa połączenia ul. W. Sikorskiego z ul. J. Marka oraz remonty dróg postępują zgodnie z harmonogramem

W ostatnim okresie wykonano betonowanie łuków 50-metrowego mostu, a obecnie Wykonawca zadania – Przedsiębiorstwo Usługowo Inżynieryjne BUDMOST z Laskowej, wykonuje izolacje płyty mostowej, zbrojenie kap chodnikowych oraz roboty ubezpieczeniowe odcinka brzegu potoku i przyczółków mostowych.


Zgodnie z ustalonym harmonogramem przebiega też remont dróg na terenie miasta.


Wykonawcami poszczególnych zadań drogowych są:

  • Firma Handlowo Usługowa KADBUD
  • ZIBUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
  • Przedsiębiorstwo Usługowo Inżynieryjne BUDMOST


Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „LIMDROG” Sp. z o.o. zakończyło już roboty na ulicach: Granicznej I, II i III etap, Wierzbowej, Leśnej, Narutowicza oraz ul. Bocznej od ul. Jabłonieckiej. W obecnym roku firma ma zaplanowane kontynuowanie robót: ul. do szpitala, ul. Gawrona, ul. Paderewskiego, ul. Szymanowskiego, ul. Mordarskiej, ul. Armii Krajowej, ul. Nowej i ul. Wiejskiej oraz oświetlenie ul. Czecha. Wykonawca równocześnie wykonuje także dokumentację do uzyskania decyzji ZRID, dla dróg których przebudowa wymaga poszerzenia pasa drogowego. Ich przebudowa planowana jest w 2024 roku.


Firma Handlowo Usługowa KADBUD zakończyła roboty na ulicy Zarębki oraz ulicach Osiedla Zielonego w Łososinie Górnej. W najbliższym czasie przystąpi do robót na ul. Metalowców i ul. Bujaka. W roku przyszłym zaplanowane są roboty na ul. Moczarki i ul. Skrudlak.


Firma ZIBUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa zakończyła roboty na ulicy Biedronia. Obecnie prowadzone są roboty na ul. Grunwaldzkiej. Następnie zaplanowane są roboty na ul. Potok i ul. Kusocińskiego. W roku przyszłym roboty będą kontynuowane da drogach: ul. Ks. Łazarskiego, ul. Krótkiej, ul. Topolowej, ul. Górszczyka oraz ul. Marsów.


Budowa mostu połączenia ul. W. Sikorskiego z ul. J. Marka wraz z przebudową dróg jest największym zadaniem drogowym realizowanym w ramach pozyskanych przez Miasto Limanowa środków z funduszu „Polski Ład” w kwocie 30 mln zł. 


Źródło: Gm. Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować