Limanowa oddała hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej

30 marca, mieszkańcy Limanowej zgromadzili się w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej, by uczcić pamięć ofiar Zbrodni Katyńskiej. W 85. rocznicę tych tragicznych wydarzeń odbyła się uroczysta Msza Święta, podczas której modlono się za zamordowanych w 1940 roku polskich oficerów.

Limanowa oddała hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej

Mszy przewodniczył Ksiądz Prałat Wiesław Piotrowski, a w uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, szkół oraz organizacji społecznych. Nie zabrakło także młodzieży z Związku Strzeleckiego „Strzelec” i harcerzy z drużyny „Dzieci Gór”, którzy swoją obecnością podkreślili pamięć o bohaterach.

Po nabożeństwie złożono kwiaty i zapalono znicze przed tablicą katyńską w kruchcie bazyliki. Wyjątkową oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta „Echo Podhala”, dodając wydarzeniu podniosłego charakteru.

Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele Powiatu Limanowskiego, Miasta Limanowa oraz Gminy Limanowa, w tym Burmistrz Jolanta Juszkiewicz oraz radni. Obchody zostały zorganizowane przez Urząd Miasta Limanowa oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, przypominając kolejnym pokoleniom o bolesnej karcie historii Polski.

Cześć ich pamięci!

Źródło: Fot. Miasto Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować