Limanowa: Seniorka podarowała oszustom 22 tys. zł. Myślała, że pomaga koleżance

Ponad 20 tysięcy złotych straciła mieszkanka Limanowej, która została oszukana metodą „na policjanta”. Kobieta przekazała pieniądze oszustom wierząc, że pomaga koleżance, która spowodowała wypadek drogowy. Policja szuka oszustów.

Limanowa: Seniorka podarowała oszustom 22 tys. zł. Myślała, że pomaga koleżance

Jak ustalili funkcjonariusze, wczoraj 31 stycznia 2022 roku około godz. 13:00 poszkodowana odebrała telefon do kobiety, która zapłakana prosiła o pomoc. 81-latka myślała, że to jej koleżanka, która po chwili rozmowy przekazała słuchawkę mężczyźnie podającemu się za policjanta.


Rzekomy funkcjonariusz poinformował seniorkę, że jej koleżanka spowodowała poważy wypadek Sprawca oświadczył, że aby znajoma uniknęła więzienia kobieta musi wpłacić 100 tysięcy złotych. Przerażona kobieta oświadczyła, że nie posiada takiej sumy. Miała tylko 22 tysiące złotych, które przekazała fałszywemu policjantowi, który zjawił się pod jej drzwiami.


Dopiero po pewnym czasie 81-latka zorientowała się, że została oszukana. Sprawa została zgłoszona policjantom.


Funkcjonariusze, po raz kolejny apelują do seniorów o czujność i rozwagę!

Policja nigdy nie dzwoni z takimi prośbami do obywateli. Nigdy nie ulegajmy presji czasu, którą wywierają oszuści.


Nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom, bez względu na okoliczności. W każdym takim przypadku konsultujmy się z członkami rodziny i weryfikujmy informacje przekazywane nam przez telefon.


W przypadku otrzymania telefonu od obcej osoby z prośbą o przekazanie pieniędzy, należy bezzwłocznie poinformować Policję pod nr alarmowym 112.


Źródło: KPPL, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować