Limanowa stawia na młodych pływaków. Rusza projekt „Już pływam”

Miasto Limanowa oficjalnie rozpoczyna realizację projektu „Już pływam”, którego celem jest nauka i doskonalenie umiejętności pływackich wśród najmłodszych mieszkańców. Inicjatywa, wspierana finansowo przez Województwo Małopolskie kwotą 6830 zł, ma szansę stać się ważnym krokiem w kierunku promowania aktywnego stylu życia w regionie.

Limanowa stawia na młodych pływaków. Rusza projekt „Już pływam”

Projekt skierowany jest do uczniów klas III, którzy od kwietnia do czerwca 2025 roku będą uczestniczyć w cyklu 12 zajęć na Pływalni Limanowskiej. Każda godzinna lekcja będzie prowadzona przez wykwalifikowanych instruktorów, co zapewni dzieciom bezpieczeństwo i wysoki poziom nauczania.

„Już pływam” to nie tylko nauka pływania – to także okazja do rozwijania sportowych talentów, budowania odpowiedzialności i aktywnego spędzania czasu wolnego. Organizatorzy mają nadzieję, że projekt przyczyni się do popularyzacji kultury fizycznej i promocji Małopolski jako regionu przyjaznego aktywności fizycznej.

Dzięki tej inicjatywie dzieci z Limanowej zdobędą umiejętności, które będą im służyć przez całe życie, a przy okazji świetnie się bawić i odkrywać nowe pasje.

Źródło: Fot. Miasto Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować