Limanowski szpital rozpoczyna kolejną przełomową inwestycję

Szpital Powiatowy w Limanowej rozpoczyna kluczową inwestycję związaną z rozbudową i modernizacją Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Dzięki podpisanej umowie z Firmą Budowlaną „GURGUL”, prace ruszą już wkrótce.

Limanowski szpital rozpoczyna kolejną przełomową inwestycję

Pierwszy etap prac obejmie budowę nowego budynku o powierzchni 600 m², gdzie znajdą się gabinety konsultacyjne lekarzy internistów, chirurga i pediatry. Nowa część oddziału będzie również wyposażona w obszar obserwacyjny, terapię intensywną oraz salę zabiegową. Dla rodzin pacjentów przewidziano przestronną poczekalnię.

Po zakończeniu prac w nowej części SOR, działalność zostanie tam przeniesiona, a istniejące pomieszczenia zostaną dostosowane do nowego układu funkcjonalnego. To ważne przedsięwzięcie przyczyni się do poprawy jakości opieki medycznej w regionie.

Wartość przewidzianych robót budowlanych to 13 660 186,60 zł. Montaż finansowy składa się z trzech źródeł finansowania:

  • Rządowy Fundusz Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych 10 355 847,92 zł
  • Fundusz Medyczny 1 476 836,11 zł
  • środki własne 1 827 502,57 zł

Pozyskane dofinansowanie z Funduszu Medycznego w całości wynosi 2 296 686 zł, jednak 1 476 836,11 zł to kwota przeznaczona na roboty budowlane, a pozostała część zgodnie z wnioskiem przeznaczona zostanie na zakup sprzętu medycznego.

Jestem niezwykle usatysfakcjonowany, iż tak szybko udało się nam przeprowadzić procedurę przetargową i w dniu dzisiejszym możemy podpisać umowę na realizację tej ważnej inwestycji. Jak już wielokrotnie podkreślałem – dołożymy wszelkich starań, by pacjenci w jak najmniejszym stopniu odczuwali jakiekolwiek utrudnienia w funkcjonowaniu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego - zwłaszcza mam tutaj na myśli drugi etap prac, gdy obecne gabinety i pomieszczenia będzie trzeba przenieść do nowo wybudowanych wnętrz. Jestem przekonany, że mając już duże doświadczenie przy realizacji skomplikowanych inwestycji oraz zespół oddanych i kompetentnych pracowników, sprostamy również i temu wyzwaniu - mówi Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej.

Źródło: Szpital Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować