23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Łódzki KS pokonuje Sandecję w doliczonym czasie gry

W niedzielę 26 września, w ramach dziesiątej kolejki Fortuna 1 Ligi, drużyna Sandecji rozegrała mecz z dwukrotnym Mistrzem Polski Łódzkim KS-em. Spotkanie zakończyło się przegraną Biało-Czarnych 0:1. Bramkę dla rywali w doliczonym czasie gry zdobył Maciej Radaszkiewicz.

Szkoleniowiec zespołu Sandecji zaznaczył na pomeczowej konferencji prasowej, że jego drużyna mimo porażki zagrała solidne spotkanie, dziękując zawodnikom za walkę i zaangażowanie.

Na pewno nasze spotkanie wynikowo jest złe, o to mamy do siebie pretensje, ale u nas nic się nie zmieniło. Nawet po tych trzech zwycięstwach mamy ten sam cel, utrzymanie. Nie ważne czy wygraliśmy trzy mecze, czy przegrywamy, gramy o utrzymanie. Jest nam ciężko, bo gramy wszystko na wyjazdach i te podróże mimo wszystko są męczące, aczkolwiek ŁKS też grał w tygodniu mecz Pucharu Polski, miałem okazję zobaczyć go na żywo, tutaj fizycznie powinniśmy górować. Zagraliśmy dobry mecz pomimo porażki, remis byłby dobrym wynikiem, a żeby wyciągnąć z ŁKS-em jeden punkt nie można popełnić takiego błędu, jaki my popełniliśmy w 94. minucie i to boli. Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie, walkę, ŁKS to taki klub, który musi awansować, więc te trzy punkty im się na pewno przydadzą, szczególnie, że ostatnio punktowo ŁKS nie wyglądał najlepiej. Myślę, że taki mecz, w którym strzelają bramkę w 94. minucie doda im skrzydeł. Dalej będziemy robić swoje, pracować, budujemy stadion i z niecierpliwością czekam, żeby nie jeździć po całej Polsce, tylko grać już u siebie na Kilińskiego - powiedział po meczu w Łodzi trener zespołu, Dariusz Dudek.

Drużyna Sandecji zagrała w składzie: Dawid Pietrzkiewicz - Kamil Słaby, Sebastian Rudol, Tomasz Boczek, Rafał Kobryń - Damian Chmiel (71' Robert Janicki), Damir Šovšić, Michał Walski, Jakub Zych (71' Błażej Szczepanek), Michal Piter-Bučko - Svetoslav Dikov (57' Dawid Wolny).