Łosie z nową przestrzenią rekreacyjną dla dzieci i dorosłych
Gmina Ropa zakończyła modernizację przestrzeni rekreacyjnej w Łosiu, oddając do użytku nowy plac zabaw i przeniesioną siłownię plenerową, które mają lepiej odpowiadać na potrzeby mieszkańców.
Gmina Ropa poinformowała o zakończeniu budowy nowego placu zabaw oraz przebudowy siłowni plenerowej we wsi Łosie. To inwestycja, która realnie zmienia przestrzeń rekreacyjną miejscowości i dostosowuje ją do potrzeb zarówno najmłodszych, jak i starszych mieszkańców.
Dotychczasowa siłownia plenerowa ustąpiła miejsca nowemu placowi zabaw. Urządzenia sportowe przeniesiono w nowe, bardziej funkcjonalne miejsce pomiędzy boiskami sportowymi. Dzięki temu małe dzieci zyskały lepiej dostępny, bezpieczny i wygodnie zlokalizowany teren do zabawy. Nowy plac wyposażono w różnorodne atrakcje. Pojawił się zestaw sprawnościowy oraz ścianka wspinaczkowa z linami, które zachęcają do aktywności ruchowej. Wśród urządzeń znajdują się również huśtawka i trampolina, czyli wyposażenie szczególnie lubiane przez najmłodszych.
Inwestycja została dofinansowana przez Województwo Małopolskie w ramach programu Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno Sportowa MIRS 2025. Gmina otrzymała 65 tysięcy złotych wsparcia, a całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 180 tysięcy złotych.
Źródło: Fot. Gm. Ropa
Komentarze