Łososina Dolna otrzymała blisko 10 mln zł na rozbudowę oczyszczalni ścieków

Gmina Łososina Dolna otrzymała z „Polskiego Ładu” dofinansowanie w kwocie 9.969.992,55 zł na "Zaprojektowanie oraz wykonanie przebudowy i rozbudowy do 700,00 m3/d i 8600 RLM oczyszczalni ścieków w miejscowości Łososina Dolna".

Łososina Dolna otrzymała blisko 10 mln zł na rozbudowę oczyszczalni ścieków

Obecna oczyszczalnia o średniej przepustowości 175m3/d obsługuje 1040 mieszkańców i wykorzystuje ponad 80% swoich dobowych mocy przerobowych, a co za tym idzie wymaga rozbudowy.


W systemie zaprojektuj i wybuduj gmina chce przebudować części istniejących obiektów oczyszczalni oraz wybudować nowe obiekty i instalacje. Umożliwi to w przyszłości rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej i odbiór ścieków od wielu mieszkańców gminy.


Bardzo się cieszę z tego dofinansowania. To naprawdę duże pieniądze, które pozwolą nam rozbudować oczyszczalnię w Łososinie, a co za tym idzie przyłączyć wielu mieszkańców do sytemu zbiorczego oczyszczania ścieków komunalnych. Musimy mieć jednak świadomość, że sam proces inwestycyjny potrwa kilka lat, a to pierwszy, choć bardzo istotny krok, bo za nim muszą iść inwestycje w rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Inaczej mówiąc jesteśmy na dobrej drodze, ale przed nami bardzo dużo pracy i zrozumienia mieszkańców naszej gminy. Moja radość jest tym większa, że również w tym roku otrzymaliśmy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych kwotę 2.573.464,84 zł. na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Tęgoborzy – podkreśla wójt Andrzej Romanek.


Źródło: Gm. Łososina Dolna, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować