Pogoda Nowy Sącz

1

Dzisiaj jest: 01. 12. 2022 Dni od początku roku: 334 Dni do końca roku: 30
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Ludzie dbają o lekarzy, a złodzieje na tym żerują

Ludzie dbają o lekarzy, a złodzieje na tym żerują

W czasach docierających z każdej strony informacji o szerzeniu się zarazy spowodowanej pojawieniem się nowego szczepu koronawirusa, doszło do pięknego aktu solidarności społecznej w dbaniu o służbę zdrowia.

 

Pomagają nie tylko te bardziej zasobne firmy które przekazują ogromne kwoty na wsparcie szpitali, ale każdy, jedne szyją maseczki a jeszcze inne dostarczają jedzenie, słowem, kto może to pomaga. 


Niestety pojawiły się również złe informacje.

 

Co trudno sobie nawet wyobrazić bandyci i to postanowili wykorzystać, zaczęli żerować na wsparciu, jakie społeczeństwo okazuje służbie zdrowia i dochodzi do sytuacji, napaści na medyków w celu kradzieży ich identyfikatorów a tę następnie wykorzystywane są by otrzymać darmowe jedzenie czy inne przywileje.

 

Obecnie najwięcej tego typu przypadków odnotowuje się w Anglii.  Czy w Nowym Sączu były takie przypadki o to zapytaliśmy w zapytaliśmy w kilku Sądeckich szpitalach, na szczęście żaden z nich nie odnotował takich incydentów.

 

Jak informuje rzecznik szpitala w Nowym Sączu nasz personel nie używa identyfikatorów poza zakładem pracy, jeśli ktoś robi to poza zakładem pracy to to bezprawnie.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować