Majówka po góralsku w Kamienicy. Patriotyzm i tradycja na rynku
2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, rynek w Kamienicy tętnił życiem. Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia – „Majówki po góralsku”, zorganizowanej przez Gorczański Oddział Związku Podhalan im. ks. prof. Józefa Tischnera. Spotkanie przyciągnęło licznych mieszkańców i gości, którzy wspólnie uczcili święto barw narodowych oraz zbliżającą się 234. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Od samego rana odwiedzający mogli kosztować regionalnych przysmaków, podziwiać rękodzieło oraz uczestniczyć w patriotycznych śpiewach. Nie zabrakło również symbolicznych biało-czerwonych flag, które rozdawano uczestnikom – mały gest, który jednoczył wszystkich obecnych wokół wspólnych wartości.
W wydarzeniu wzięli udział także przedstawiciele lokalnych władz, m.in. Agata Zięba – prezes Gorczańskiego Związku Podhalan Oddział w Kamienicy oraz Józef Jaworski z Zarządu Powiatu Limanowskiego. Cała inicjatywa została częściowo sfinansowana ze środków powiatu.
„Majówka po góralsku” to nie tylko święto tradycji, ale i piękny przykład lokalnego patriotyzmu w praktyce – radosnego, wspólnotowego i pełnego góralskiego ducha.
Źródło: Fot. Powiat Limanowski
Komentarze