Pogoda - Sądeckie.pl

31

Dzisiaj jest: 31. 07. 2021 Do końca roku: 153 dni
Jakość Powietrza

Małopolscy policjanci dostali walizki edukacyjne

Małopolscy policjanci dostali walizki edukacyjne

W dniu 19 lutego 2019 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się uroczystość przekazania małopolskim funkcjonariuszom policji 33 edukacyjnych walizek narkotykowych. 

 

Edukacyjne walizki zawierają imitacje środków psychoaktywnych i przyrządów przeznaczonych do ich ukrycia i zażywania. Walizki zostaną wykorzystane podczas spotkań z rodzicami i nauczycielami ukierunkowanymi na prewencję rozwoju narkomanii wśród młodzieży. Walizki edukacyjne zostały nabyte przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

 

Środki finansowe przeznaczone na zakup profilaktycznych walizek edukacyjnych, zostały przekazane na rachunek Funduszu Wsparcia Policji z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w wysokości 50.000 zł. Koszt nabycia jednej walizki edukacyjnej wynosi ok. 1500 zł. 

 

W 2018 r. w Małopolsce funkcjonariusze zabezpieczyli 35 kg amfetaminy, 1,5 kg haszyszu, 1,6 kg kokainy, 121 kg marihuany oraz 12800 sztuk ecstasy. Wartość zabezpieczonych środków psychoaktywnych w 2018 r. została oszacowana na kwotę 6,8 mln zł. 

 

Zarówno władze samorządowe, jak i Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie wyrażają nadzieję, że współpraca funkcjonariuszy policji z rodzicami i nauczycielami, poprzez organizowanie spotkań edukacyjnych będzie efektywną formą profilaktyki przeciw narkomanii. Nauczyciele i rodzice są pierwszymi osobami, które mogą dostrzec, że nastolatek ma problem narkotykowy, obserwując m.in. jego zachowanie.

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować