9

Dzisiaj jest: 09. 12. 2021 Do końca roku: 22 dni
Jakość Powietrza:

Drużyna Sandecji przegrywa w meczu z Radomiakiem

W niedzielę 16 maja na stadionie w Radomiu drużyna Sandecji rozegrała mecz w ramach 30. kolejki Fortuna 1 Ligi.

Jej rywalem był pretendent do bezpośredniego awansu Radomiak Radom. Po odbyciu kary za żółte kartki do dyspozycji Dariusza Dudka powrócili Daniel Dziwniel oraz Michal Piter-Bučko.

Niestety fantastyczna seria siedemnastu spotkań bez porażki "Biało-Czarnych" została przerwana i lepsi okazali się rywale zwyciężając 3:0.

Trener drużyny Dariusz Dudek, na pomeczowej konferencji prasowej gratulował drużynie z Radomia, za to, że zdołali przerwać świetną passę zespołu Sandecji.

Na pewno należą się gratulacje zespołowi Radomiaka za przerwanie naszej passy. Myślę, że zasłużenie ten zespół dzisiaj wygrał. Uważam, że była bardzo duża kontrowersja, nie chcę powiedzieć, że wypatrzyła wynik spotkania, ale sądzę, że prawidłowo strzeliliśmy pierwszą bramkę i powinniśmy prowadzić 1:0, aczkolwiek taki jest wynik, taki jest mecz i tego nie zmienimy. Za trzy dni mamy ciężki mecz, potem w niedzielę, robimy swoje, dziękuję zawodnikom za to, że podjęli walkę, za to, że się utrzymaliśmy w tej lidze. Kiedyś ta passa musiała zostać przerwana, dzisiaj Radomiak postawił wysoko poprzeczkę, mieliśmy ochotę na to, aby powalczyć o pierwszą szóstkę. Radomiak skutecznie nam to wybił z głowy, okazałe zwycięstwo, bramki trochę kuriozalne i to nie był teren pod nasze granie, mieliśmy z tym problem. Dziękuje chłopakom za walkę, zaangażowanie, bo na pewno dali z siebie 100 procent - powiedział po meczu z Radomiakiem trener zespołu, Dariusz Dudek.

Drużyna Sandecji zagrała w składzie: Dawid Pietrzkiewicz - Daniel Dziwniel, Adrian Danek, Tomasz Boczek, Michal Piter-Bučko (68' Jan Kuźma) - Bartłomiej Kasprzak (58' Wiktor Żołądź), Wojciech Hajda, Michał Walski (75' Armand Ella Ken), Kamil Ogorzały, Damian Chmiel (68' Maciej Małkowski) - Dawid Błanik (58' Robert Prochownik).

Sędziował Wojciech Myć (Lublin). Mecz odbył się z udziałem publiczności.

Źródło: MKS Sandecja