Małopolska pomaga młodym ludziom wracającym z zagranicy realizując projekt „Wróć z POWERem!”

Małopolska pomaga młodym ludziom wracającym z zagranicy realizując projekt „Wróć z POWERem!”

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje w całym regionie projekt „Wróć z POWERem!”. Każdy uczestnik otrzyma pomoc doradcy zawodowego oraz konsultanta, wspierających ich w różnych sprawach, od załatwiania spraw w urzędach, po tłumaczenie dokumentów i pomoc prawną.

Już pierwsi mieszkańcy powiatów brzeskiego, krakowskiego, limanowskiego, myślenickiego, olkuskiego, proszowickiego, tarnowskiego, wadowickiego, wielickiego oraz Krakowa i Tarnowa skorzystali z pomocy jaką oferuje projekt.

Małopolska wspiera młode osoby w wejściu na rynek pracy. Także te, które w pewnym momencie zdecydowały o wyjeździe za pracą za granicę. Dziś zachęcamy do powrotów i oferujemy konkretną pomoc w zaplanowaniu swojego życia, zarówno zawodowego, jak i rodzinnego w naszym regionie - informuje Tomasz Urynowicz, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Projekt „Wróć z POWERem!” finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego. Ruszył w czerwcu tego roku i potrwa jeszcze dwa lata. Kierowany jest do osób przed trzydziestką, z minimum półrocznym pobytem za granicą.

Jeśli ktoś już pracuje, ale chce rozwijać się w innym kierunku, może skorzystać z oferty przez pół roku od powrotu do Polski. Jeśli nie pracuje, to przez rok. - Pomysł na projekt powstał dzięki sygnałom od młodych ludzi, ich rodziców i znajomych. Zwracali oni uwagę, że powracający z zagranicy często w pierwszym momencie czują się zagubieni. Projekt ma ich wspierać w pierwszych miesiącach po powrocie do kraju.

Każdy uczestnik dostaje osobistego konsultanta, który pomaga mu załatwić szereg spraw związanych ze znalezieniem pracy w Polsce - wyjaśnia Jan Gąsienica-Walczak, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Konsultant pomaga od początku do końca udziału w projekcie. Dzięki niemu klient nie czuje się zagubiony, może porozmawiać o swoich wątpliwościach i pomysłach, poprosić o pomoc. Uczestnicy projektu spotykają się też z doradcą zawodowym, podpowiadającym w jakim kierunku warto się rozwijać i wspólnie ustalają plan zawodowy.

Udział w projekcie pozwala także na skorzystanie z dofinansowania do szkoleń. Wojewódzki Urząd Pracy przygotował dla uczestników m.in. bezpłatne porady prawne i podatkowe, tłumaczenia dokumentów z zagranicy oraz warsztaty kreatywne.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa oraz wkładu własnego.

Więcej o projekcie „Wróć z POWERem!” można dowiedzieć się na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, pod numerami telefonów 515 995 474 i 500 573 931 lub pisząc na adres powroty@wup-krakow.pl

 

Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować