Małopolska: Wydarzenia kulturalne na najbliższy weekend i początek kolejnego tygodnia 18 -24 stycznia

Inauguracja Instytutu Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich, kolędowanie w Lusławicach i Jastrzębi, rodzinne warsztaty z okazji Dnia Babci i Dziadka – sprawdź małopolskie wydarzenia kulturalne na najbliższe dni.

Małopolska: Wydarzenia kulturalne na najbliższy weekend i początek kolejnego tygodnia 18 -24 stycznia

Małopolska kultura na weekend

Koncerty: Echa Karpat, muzyka Kilara, kolędowanie w Lusławicach

Wyjątkowym koncertem pod hasłem Echa Karpat, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zainauguruje działalność Instytutu Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich w Ludźmierzu. Publiczność wyruszy w fascynującą podróż po malowniczym regionie Karpat, podczas której odkryje bogactwo kulturowe zaklęte w tradycyjnych tańcach oraz w wybranych elementach dawnej obrzędowości. Będzie to okazja do zanurzenia się w niepowtarzalnych dźwiękach, które od wieków rozchodzą się po tej wyjątkowej krainie.

W koncercie wezmą udział zespoły regionalne z Polski, Słowacji i Węgier:

 • Zespół Regionalny BIAŁODUNAJCANIE,
 • Zespół Regionalny MYSTKOWIANIE,
 • Zespół Pieśni i Tańca ZIEMIA MYŚLENICKA,
 • Młodzieżowa Kapela Góralska JUTRZENKA,
 • Folklórny Súbor ROZMARIJA (Słowacja),
 • Kincső Ifjúsági Néptáncegyüttes (Węgry).

Kiedy? Sala widowiskowa Instytutu - sobota 20 stycznia, godz. 19.00.

Koncert poprzedzi uroczysta msza święta o godz. 14:00 w Sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu (ul. Jana Pawła II 124), której wyjątkowego charakteru nada oprawa muzyczna w wykonaniu Zespołu PODHALANIE. Dodatkowo wydarzeniu towarzyszyć będzie również wystawa prac Władysława Trebuni-Tutki, którą podziwiać będzie można w foyer sali widowiskowej.

Więcej informacji na stronie MCK SOKÓŁ.


Filharmonia Krakowska wspomina postać wybitnego kompozytora Wojciecha Kilara. 29 grudnia ubiegłego roku minęła 10. rocznica jego śmierci. Z tej okazji Filharmonia organizuje koncerty oratoryjne, które wypełni twórczość kompozytora. Orkiestrę i Chór Filharmonii Krakowskiej poprowadzi Łukasz Borowicz. Na scenie wystąpi także pianista Mateusz Krzyżowski.

Kiedy? Piątek 19 stycznia, godz. 19.30/Sobota 20 stycznia, godz. 18.00.

Łukasz Borowicz będzie również gościem kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Muzycznego „Wszystko Gra”, które odbędzie się przed sobotnim koncertem.

Więcej informacji na stronie filharmonii.


Filharmonia Krakowska w ten weekend zaprasza także na dwa wydarzenia muzyczne:

 • koncert w ramach projektu Muzyczne Mosty, podczas którego wystąpi saksofonista Łukasz Dyczko, zwycięzca 18. Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków. Artyście na scenie będzie towarzyszyła orkiestra Sinfonietta Cracovia pod batutą belgijskiego dyrygenta Dirka Brossé.

Kiedy? Czwartek 18 stycznia, godz. 19.30.

 • koncert z cyklu Kameralna Scena Patriotyczna, który odbędzie się na terenie Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Przed publicznością wystąpi trio Mauris Ensemble, które tworzą: flecistka Magdalena Di Blasi, altowiolista Jan Czyżewski oraz harfista Adrian Nowak. Zespół wykonuje niezwykle ciekawy i zróżnicowany program m.in. z muzyką polskich kompozytorów.

Kiedy? Niedziela 21 stycznia, godz. 18.00.

Więcej informacji na stronie filharmonii.


Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w świątecznym nastroju zaprasza na dwa niezwykłe koncerty kolędowe z udziałem Doroty Miśkiewicz, zespołu Paweł Tomaszewski Quartet, a także Chóru Polskiego Radia – Lusławice. Artyści zaprezentują tradycyjne kolędy i pastorałki w aranżacjach Pawła Tomaszewskiego, pochodzących z albumu „Gore gwiazda Jezusowi” zrealizowanego w 2021 roku z inicjatywy Marii Piotrowskiej-Bogaleckiej.

Kiedy? Sala teatralna Centrum Kongresowego ICE Kraków – piątek 19 stycznia, godz. 19.00/Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach – sobota 20 stycznia, godz. 18.00. Więcej informacji na stronie centrum.


Polskie kolędy zagoszczą także w sali widowiskowej Domu Kultury w Jastrzębi. Odbędzie się tam 7. edycja Regionalnego Przeglądu Grup Kolędniczych o DIAMENTOWĄ KOBYŁKĘ „Z kolędą u Pogórzan”, organizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Do udziału zaproszenie przyjęło 13. grup kolędniczych działających w regionie etnograficznym Pogórza w zasięgu województwa małopolskiego tj. z powiatów: tarnowskiego, gorlickiego, gminy Korzenna, pow. nowosądecki.

Kiedy? Niedziela 21 stycznia, godz. 14.00. Więcej informacji na stronie centrum.


Spektakle: Państwo Platona, Szymborska, Człapówki-Zakopane

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w ten weekend pokaże cztery inscenizacje:

 • na Dużej Scenie premiera nowego spektaklu w reż. Jana Klaty, który powstał w koprodukcji z niemieckim Nationaltheater Mannheim. Spektakl „Państwo/Der Staat” nawiązujący do słynnej rozprawy filozoficznej Platona, będzie grany w języku starogreckim, polskim oraz niemieckim (widzowie dostaną słuchawki z tłumaczeniem na język polski). W obsadzie wystąpią: Dominika Bednarczyk, Karolina Kazoń, Mariusz Bieryt i Wojciech Dolatowski.

Kiedy? Premiera – piątek 19 stycznia, godz. 19.00, kolejne spektakle – sobota 20 stycznia/niedziela 21 stycznia – godz. 17.00.

 • na Scenie – Dom Machin spektakl „Szymborska. Kropki, przecinki, papierosy” jest związany z ubiegłoroczną 100. rocznicą urodzin Wisławy Szymborskiej. To surrealistyczna, zmyślona opowieść w asyście całkiem prawdziwych wierszy, próba przyjrzenia się poetce, tak jak sama by tego chciała. W rolę Wisławy Szymborskiej na scenie wciela się Agnieszka Przepiórska. Obok niej występuje Antoni Milancej. Całość reżyseruje Anna Gryszkówna, w oparciu o scenariusz Piotra Rowickiego.

Kiedy? Piątek 19 stycznia, godz. 11.00.

 • na Scenie MOS adaptacja powieści okrzykniętej wydarzeniem literackim roku 2019 roku. „Zimowla” Dominiki Słowik przenosi czytelników w klimat polskiej transformacji i początków lat dwutysięcznych, by w niezwykle wciągający, momentami groźny, ale też pełen ironii i humoru sposób przyglądać się magicznej codzienności małego miasteczka. Spektakl wyreżyserował Jakub Roszkowski, a w obsadzie występują m.in. Agnieszka Judycka, Feliks Szajnert, Agnieszka Przepiórska, Anna Tomaszewska i Marcin Kalisz.

Kiedy? Piątek 19 stycznia/sobota 20 stycznia, godz. 19:00, niedziela 21 stycznia, godz. 17.00.

 • na Scenie – Dom Machin komedia „O dwóch doktorach i jednej pacjentce”, którą specjalnie dla teatru napisał i wyreżyserował Maciej Wojtyszko. Główni bohaterowie to dwie autentyczne postaci z historii Krakowa: Józef Dietl – emerytowany lekarz i prezydent królewskiego miasta oraz Stanisław Kurkiewicz – pionier polskiej seksuologii. W spektaklu spotykają się oni pod koniec XIX wieku, by razem zająć się leczeniem pewnej dojrzałej, eleganckiej pacjentki. W obsadzie występują: Hanna Bieluszko, Feliks Szajnert oraz Karol Kubasiewicz.

Kiedy? Scena Dom Machin – sobota 20 stycznia, godz. 19.00/niedziela 21 stycznia, godz. 17.00.

Więcej informacji na stronie teatru.


Teatr Witkacego w Zakopanem w ten weekend zaprasza na inscenizacje nie tylko do swojej siedziby:

 •  „Człapówki - Zakopane" w reż. Andrzeja St. Dziuka, jest adaptacją prozy Andrzeja Struga. Całość przenosi widza do stolicy Podhala okresu międzywojennego. W obsadzie m.in. Joanna Banasik, Dorota Ficoń, Andrzej Bienias, Krzysztof Najbor i Katarzyna Pietrzyk.

Kiedy? Czwartek 18 stycznia, godz. 19.15.

 • „Metafizyka dwugłowego cielęcia” w reżyserii Andrzeja Stanisława Dziuka to adaptacja wczesnego dramatu z dorobku patrona teatru. Bohaterem spektaklu jest młody człowiek, który usiłując dociec prawdy o swoim pochodzeniu i skomplikowanych związkach rodzinnych musi samookreślić się w pełnym ograniczeń świecie. W obsadzie m.in. Dorota Ficoń, Emilia Nagórka, Adrianna Jerzmanowska, Joanna Banasik, Marek Wrona i Andrzej Bienias.

Kiedy? Piątek 19 stycznia, godz. 19.15.

 • „Traktat o łuskaniu fasoli” jest najnowszą premierą działającej przy teatrze Sceny Propozycji Aktorskich. Przedstawienie na motywach prozy Wiesława Myśliwskiego przygotowała aktorka teatru – Emilia Nagórka. Obok niej w obsadzie wystąpią Krzysztof Łakomik, Piotr Łakomik, Agnieszka Michalik, Andrzej Bienias, Krzysztof Wnuk i Kamil Joński.

Kiedy? Sobota 20 stycznia, godz. 19.15.

Więcej informacji na stronie teatru.


Opera Krakowska prezentuje prawdziwe arcydzieło operowego gatunku - „Zemstę nietoperza", brawurową komedię omyłek Johanna Straussa. Akcja utworu rozgrywa się w XIX-wiecznym kurorcie pod Wiedniem i jest skoncentrowana na dowcipnej, salonowej intrydze. Twórca krakowskiej adaptacji – Janusz Józefowicz sięgnął po kongenialne tłumaczenie libretta autorstwa Juliana Tuwima. W obsadzie m.in. Janusz Ratajczak, Iwona Socha, Andrzej Biegun i Katarzyna Oleś- Blacha.

Kiedy? Piątek 19 stycznia – niedziela 21 stycznia, godz. 18.30. Więcej informacji na stronie opery.


Wystawy: Fotografie nie na sprzedaż i dzikie pszczoły

Muzeum – Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach inauguruje dwie nowe wystawy na terenie Dworu Karwacjanów:

 • ekspozycję fotografii autorstwa Krzysztofa Gębarowskiego pt. „Nie na sprzedaż”. Wystawa zaprasza odbiorców w podróż odsłaniając wymiar rzeczywistości pozbawionej daty i technologicznych przywilejów. Przenosi nas w bliżej nieokreśloną przestrzeń na osi czasu, gdzie spokój i autentyczność odzyskują swoją rangę, a harmonia nie zostaje zakłócona przez hałas cywilizacyjny.
 • wystawę malarstwa Heleny Krajewskiej „Odcienie socrealizmu”. Jej obrazy tworzone w połowie XX wieku w nurcie realizmu socjalistycznego zyskały uznanie na arenie ogólnopolskiej. Ekspozycja przybliża jej twórczość także w konwencji abstrakcyjnej oraz z uwydatnieniem grafik, będących podwaliną do prac ilustratorskich.

Kiedy? Wernisaż – czwartek 18 stycznia, godz. 18.00.

Więcej informacji na stronie muzeum.


Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie inauguruje wystawę fotografii Justyny Kierat „Dzikie pszczoły”. Tytułowe dzikie pszczoły można spotkać praktycznie wszędzie – na wsiach, łąkach i pastwiskach, na skrajach lasów i w miastach. Można je spotkać również w Krakowie – choćby w ogródku na Rajskiej przed Biblioteką, gdzie został zainstalowany hotelik dla owadów, albo na kwietnych rabatach na Wawelu. Poszczególne gatunki pszczół różnią się między sobą wielkością, ubarwieniem i trybem życia. Na wystawie będzie można obejrzeć mały wycinek tej różnorodności. Jej bohaterki zostały sfotografowane w różnych miejscach Polski, a część zdjęć została zrobiona właśnie w Krakowie.

Kiedy? Wernisaż – czwartek 18 stycznia, godz. 18.00. Więcej informacji na stronie biblioteki.


Dla dzieci, młodzieży i całej rodziny

Z okazji zbliżających się Dni: Babci i Dziadka, w małopolskich instytucjach kultury odbędą się specjalne warsztaty:

 • Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza grupy przedszkolne oraz klasy 1-2 szkół podstawowych na warsztaty pod hasłem „Babcia i dziadek też kiedyś byli dziećmi”. W ich trakcie których uczestnicy poznają historie Bronisława Jacka Stupki i jego pluszowego misia, oraz Jadwigi Momot z domu Kruczały i jej lalki. Dowiedzą się, czym bawili się ich dziadkowie i pradziadkowie, a na koniec - wykonają pracę plastyczną inspirowaną zabawkami bohaterów spotkania.

Kiedy? Termin i godzina warsztatów do ustalenia indywidualnie (15 stycznia-9 lutego 2024). Zgłoszenia: tel. 33 447 40 84/ edukacja@muzeumpamieci.pl

 • Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie w najbliższą niedzielę zaprasza wszystkie dzieci do Dworu z Drogini. Uczestnicy warsztatów wykonają piękne czerwone korale dla babci i upieką oraz udekorują piernikowe serca dla dziadka.

Kiedy? Niedziela 21 stycznia, godz. 14.00. Więcej informacji na stronie muzeum

 • Muzeum Armii Krajowej w Krakowie zaprasza całe rodziny, a w szczególności Babcie i Dziadków z wnukami na zajęcia „Na tropie rodzinnej historii”. Uczestnicy poznawać będą dzieje polskiej konspiracji, odkrywać sylwetki jej bohaterek i bohaterów, a także wykonywać liczne tajne zadania. Oprócz tego udział w zajęciach będzie doskonałą okazją do tego, by wspólnie odkryć przeszłość własnej rodziny.

Kiedy? Niedziela 21 stycznia, godz. 14.00. Więcej informacji na stronie muzeum

 • Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza nie tylko babcie i dziadków z wnukami do udziału w międzypokoleniowej sesji zdjęciowej inspirowanej wystawą „CZAS NAŚWIETLANIA / CZAS WYWOŁYWANIA”. W czasie spotkania wypełnionego pomysłami na wartościowy czas z bliskimi, z pomocą profesjonalnej fotografki Małgorzaty Pióro powstaną portrety, które – być może – staną się z czasem pamiątkami rodzinnymi. Wybrane zostaną wydrukowane na miejscu, w postaci odbitek o wymiarach 10x15 cm oraz przesłane po warsztatach w formie cyfrowej.

Kiedy? Niedziela 21 stycznia, godz. 12.00. Więcej informacji na stronie muzeum

 • pod hasłem Karnawał z Babcią i Dziadkiem, Filharmonia Krakowska organizuje kolejną odsłonę „Przygód w Muzogrodzie”, prowadzonych przez Magdalenę Drozd. Bohaterka cyklu - Kantylenka wraz z filharmonikami krakowskimi zabiera słuchaczy w zaczarowaną podróż po dźwiękach Nutostrady, która biegnie przez krainę Muzogrodu. Tym razem w programie znajdzie się m.in. „Karnawał zwierząt” Camille'a Saint-Saënsa w nietypowej aranżacji na fortepian w wykonaniu na 4 ręce, a także specjalne piosenki z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Kiedy? Sala Błękitna Filharmonii – sobota 20 stycznia/Fort Borek – niedziela 21 stycznia, godz. 10.30 i 12.00. Więcej informacji na stronie filharmonii.


W Operze Krakowskiej trwa cykl spotkań muzyczno-edukacyjnych, skierowany do dzieci w wieku 4-6 lat pod hasłem „Duszek w Operze”. Mali uczestnicy w towarzystwie tytułowego Duszka Operowego przez starą szafę trafiają do zaczarowanej krainy, w której odkrywają muzyczne tajemnice. Tym razem znakiem przewodnim z alfabetu muzyki będzie litera „B” jak balet. Duszkowi Operowemu pomagać będą piraci Zrimka i jego brat Srimka oraz zaproszony gość – Odetta, czyli tancerka z Krainy Muzyki znająca wszystkie tańce świata i posiadająca zaczarowane pointy.

Kiedy? Niedziela 26 listopada, godz. 10.00, 11.30 i 13.00. Więcej informacji na stronie opery.


Cricoteka w Krakowie zaprasza wszystkie dzieci do udziału w kreatywnych warsztatach. W każdy piątek odbywają się one pod hasłem Kalejdoskop Sztuki, w sobotę - Machina Sztuki. W styczniu uczestnicy wykorzystają twórczą moc źródeł światła, sposobów widzenia i tworzenia obrazów. Jako inspiracje posłużą fotografie ze spektakli i happeningów Tadeusza Kantora, fragmenty filmów, kadry i fotografie w różnej postaci. Poruszane będą także zagadnienia związane z tworzeniem obrazów: kompozycja, światło, tło, graficzność.

Kiedy? Kalejdoskop Sztuki – piątek, 19 stycznia, godz. 11.00/ Machina Sztuki – sobota, 20 stycznia, godz. 11.30. Więcej informacji na stronie Cricoteki.


Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zaprasza wszystkich maturzystów na kolejne spotkanie „Język polski na dwa głosy". To wydarzenie cykliczne, które prowadzą: Nauczyciel Roku 2021 - Dariusz Martynowicz oraz Wojciech Rzehak, scenarzysta, Kierownik Działu Edukacji w teatrze. Podczas 2,5-godzinnych spotkań na scenie MOS omawiane są najważniejsze utwory dramatyczne i ich konteksty, pomagając w ten sposób przygotować się uczniom do matury. Tym razem tematyka spotkania będzie dotyczyła dramatu romantycznego oraz twórczości Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego.

Kiedy? Sobota 20 stycznia, godz. 10.00. Więcej informacji na stronie teatru.


Spotkania: Worochta i zakopiańskie FIS-y

Muzeum Tatrzańskie w Zakopane zaprasza na spotkania tematyczne:

 • wykład dra Jana Skłodowskiego „Worochta – drugie Zakopane przedwojennej Polski. Z historii turystyki i narciarstwa w Karpatach Wschodnich”, połączone z prezentacją albumu, który ukazał się w październiku ubiegłego roku.

Kiedy? Piątek 19 stycznia, godz. 17.00.

 • spotkanie górskie w gmachu głównym „Zakopiańskie FIS-y, to i owo o dawnych zjazdach narciarskich”.

Kiedy? Sobota 20 stycznia, godz. 16.00.

Więcej informacji na stronie muzeum.


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza na pokaz przedpremierowy filmu „Kos”, z udziałem reżysera filmu Pawła Maślony. Spotkanie poprowadzi Filip Nowak.

Kiedy? Sobota 20 stycznia, godz. 18.00. Więcej informacji na stronie centrum.


Małopolska kultura na początek tygodnia

Spotkania z zabytkiem i warsztaty fotograficzne

Muzeum Archeologiczne w Krakowie zaprasza na Wtorkowe spotkanie z zabytkiem. To cykl prelekcji połączony z pokazem eksponatów. Starannie wybrany obiekt wydobyty z muzealnych magazynów lub gablot, stanie się okazją do omówienia różnych aspektów pradziejów.

Kiedy? Wtorek 23 stycznia, godz .18.00. Więcej informacji na stronie muzeum.


Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza do wspólnego odkrywania potencjału technik graficznych oraz najstarszych zdjęć z muzealnej kolekcji. Podczas pierwszego spotkania w ruch pójdą dłuta, wałki i farby drukarskie. Uczestnicy poznają specyfikę linorytów oraz narzędzia i materiały potrzebne do ich tworzenia. Zainspirowani ornamentami uchwyconymi na zdjęciach zaprojektują i wykonają matryce, dzięki którym zamienimy arkusze czystego papieru w autorskie ilustracje, dekoracje na ściany, spersonalizowane papiery do pakowania.

Kiedy? Wtorek 23 stycznia, godz. 17.00. Więcej informacji na stronie muzeum.


Spektakle: Od Dickensa do Różewicza

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie na początek nowego tygodnia przygotował trzy inscenizacje:

 • na Scenie MOS - „Opowieść wigilijna” w reż. Jakuba Krofty i Marii Wojtyszko. Wiktoriańska historia o skąpcu nawiedzanym przez duchy staje się pretekstem do opowiedzenia o nieszczęściu człowieka, który nie kocha samego siebie. W tym ujęciu bohater słynnego utworu Dickensa jest bardziej ofiarą warunków, w których przyszło mu żyć niż czarnym charakterem. W obsadzie przedstawienia występują Agnieszka Judycka, Magdalena Osińska, Daniel Malchar, Antoni Milancej, Tomasz Wysocki oraz gościnnie Katarzyna Kiziorek.

Kiedy? Wtorek 23 stycznia/środa 24 stycznia, godz. 10.00 i 12.00.

 • na Scenie Dom Machin - „Debil”, adaptacja utworu uhonorowanego Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną za najlepszy tekst 2020 roku. Sztuka autorstwa Maliny Prześlugi w przewrotny i dowcipny sposób porusza złożony temat osób z niepełnosprawnością i temat świata, który próbuje – a czasem nie próbuje wcale – z tym tematem dialogować. Sztukę reżyseruje Piotr Ratajczak. W główną rolę wciela się Rafał Szumera. Obok niego na scenie wystąpią Alina Szczegielniak, Grzegorz Łukawski, Antoni Milancej, Dominika Feiglewicz i Bożena Adamek.

Kiedy? Wtorek 23 stycznia/środa 24 stycznia, godz. 19.00.

 • na Dużej Scenie „Dziady” w reż. Mai Kleczewskiej, sztuka związana ze 120. rocznicą prapremierowej inscenizacji dzieła Mickiewicza, którą na krakowskiej scenie przygotował Stanisław Wyspiański. W spektaklu występują m.in. Dominika Bednarczyk, Hanna Bieluszko, Lidia Bogaczówna, Rafał Dziwisz, Marcin Kalisz, Karolina Kazoń, Agnieszka Kościelniak, Karol Kubasiewicz, Jan Peszek, Feliks Szajnert i Katarzyna Zawiślak-Dolny.

Kiedy? Środa 24 stycznia, godz. 19.00.

Więcej informacji na stronie teatru.


Teatr Witkacego w Zakopanem przypomina spektakl „AKT PRZERYWANY czyli TEATR Nie(konsekwencji)” to spektakl powstały z inspiracji dramaturgią Tadeusza Różewicza. Sztuka dotyka tematyki związanej z kondycją nowoczesnego (współczesnego) człowieka, tzw. "małej stabilizacji" oraz istotnych zagrożeń, jakie dla człowieczeństwa niesie tzw. postęp technologiczny. W inscenizacji reżyserowanej przez Andrzeja St. Dziuka występują m.in. Joanna Banasik, Krzysztof Łakomik, Agnieszka Michalik, Katarzyna Pietrzyk, Marek Wrona i Dorota Ficoń.

Kiedy? Środa 24 stycznia, godz. 19.15. Więcej informacji na stronie teatru.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować