Pogoda - Sądeckie.pl28

Dzisiaj jest: 28. 02. 2021
Do końca roku: 306 dniMałopolska. Będzie więcej łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem

Małopolska. Będzie więcej łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita poinformował, że zostanie uruchomiona możliwość poszerzenia bazy łóżek dedykowanych pacjentom zarażonym SARS-CoV-2 w województwie małopolskim i wymagającym hospitalizacji.

 

Strategia została przygotowana przez ekspertów w konsultacji z Ministerstwem Zdrowia. W ramach pierwszego kroku na początku września w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie zostanie poszerzona baza łóżek COVID-owych do 60 (30 łóżek dla pacjentów dorosłych i 30 dla dzieci). –

 

Cały czas na bieżąco monitorujemy sytuację epidemiczną w województwie małopolskim. Szczególnie ważne jest dla nas zapewnienie fachowej opieki medycznej dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Dziś w uzgodnieniu z Ministerstwem Zdrowia przyjęliśmy takie rozwiązanie, które pozwala poszerzyć do 60 liczbę łóżek COVID-owych w Szpitalu Żeromskiego w Krakowie. Dziękuję dyrekcji Szpitala Żeromskiego w Krakowie oraz dyrekcji Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ za dobrą współpracę na rzecz pacjentów z koronawirusem w Małopolsce – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

 

Poszerzenie bazy łóżek COVID-owych w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie nastąpiło w wyniku porozumienia z dyrektorem Szpitala Jerzym Friedigerem. Będą tam kierowani pacjenci zakażeni koronawirusem po wypełnieniu miejsc przygotowanych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa pacjenci zarażeni SARS-CoV-2 będą hospitalizowani w osobnym budynku szpitalnym, co nie będzie powodowaało zagrożenia dla pozostałych pacjentów Szpitala Żeromskiego.

 

Dzięki przyjętemu rozwiązaniu liczba łóżek COVID-owych w województwie małopolskim będzie wynosić odpowiednio: • 431 łóżek w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, • 60 łóżek w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

 

Źródło: MUW, Fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować