Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Masowy Punkt Szczepień w Limanowej rusza 6 maja. Już można się rejestrować

Masowy Punkt Szczepień w Limanowej rusza 6 maja. Już można się rejestrować

Już 6 maja rusza masowy punkt szczepień w Limanowej zlokalizowany w budynku Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II (tzw. Mechanik), na ulicy Zygmunta Augusta 8.

Punkt został pozytywnie zaopiniowany przez Małopolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Decyzją Wojewody Małopolskiego 6 maja rozpoczną się pierwsze szczepienia. Oprócz nowo uruchamianego punktu, szczepienia nadal prowadzone są w Szpitalu Powiatowym w Limanowej, ośrodkach zdrowia na terenie powiatu limanowskiego oraz w Limanowskim Domu Kultury, gdzie również zlokalizowany jest punkt szczepień.


Za organizację punktu oraz prowadzenie szczepień odpowiada Szpital Powiatowy w Limanowej we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Limanowej.


Pacjenci będą kwalifikowani do szczepienia przez dwóch lekarzy. Szczepienia będą się odbywać na dwóch stanowiskach. Pacjenci proszeni są o zgłaszanie się zgodnie z wyznaczonymi godzinami.


Na miejscu należy wypełnić ankietę, bądź dostarczyć już wypełnioną (do pobrania poniżej).

Ankieta do pobrania


Po zaszczepieniu konieczna jest 15. minutowa obserwacja pod kątem ewentualnego wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP). Miejsce takie jest wyznaczone dla pacjentów na tej samej sali. Pacjenci są proszeni o dostosowanie się i przestrzeganie tego wymogu.


Masowy Punkt Sczepień jest odpowiednio oznaczony, tak, by Pacjenci z łatwością trafiali do poszczególnych etapów wizyty, a ruch przebiegał płynnie.


W dniu 6 i 7 maja szczepienia będą prowadzone od godziny 12.30 (ze względu na matury), natomiast w sobotę 8 maja od godziny 7.30 .


Od 10 maja punkt będzie czynny od 7.30 do godziny 15.00.


6 maja szczepionkę możemy podać 200 osobom, 7 maja - 400 , 8 maja kolejnym 200. Realizacja tych założeń zależy od liczby zarejestrowanych osób.


Już dzisiaj można się zarejestrować poprzez infolinię, e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl oraz poprzez sms. Od wtorku 4 maja uruchomiony zostanie numer telefonu do rejestracji bezpośrednio w naszym punkcie szczepień.


Pod linkiem https://www.szpitallimanowa.pl/p,248,szczepienia-przeciw-covid19 znajdziecie Państwo wszystkie informacje na temat sposobów oraz harmonogramu rejestracji poszczególnych roczników. 


Źródło: Szpital Limanowa

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować