Miał blisko 3 promile alkoholu. Pijany 41-latek jazdę skończył w rowie

W czwartek, 11 kwietnia br., policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Łukowica. Nieodpowiedzialny kierowca, mający w organizmie blisko 3 promile alkoholu, wsiadł za kierownicę swojego samochodu i doprowadził do zdarzenia drogowego. Chciał uciec, ale został zatrzymany przez świadków zdarzenia.

Miał blisko 3 promile alkoholu. Pijany 41-latek jazdę skończył w rowie

Mundurowi na miejscu ustalili, że kierowca Volkswagena nie dostosował prędkości i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjeżdżając do przydrożnego rowu. 41-latek był pijany. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie pobrano również krew do badań i zatrzymano prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem, gdzie grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy ponownie o trzeźwość za kierownicą. Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie powoduje obniżenie koncentracji i opóźnia czas reakcji. Nietrzeźwy kierujący stanowi śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować