Mieszkańcy chcą poprawy bezpieczeństwa na jednym z nowosądeckich skrzyżowań. Poprosili o pomoc radnego Macieja Rogóża

Skrzyżowanie ulic Kręta, Nawojowska i Marii Dąbrowskiej w Zawadzie to miejsce, gdzie często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Kierowcy wyjeżdżający z ulic Kręta i Dąbrowskiej mają trudności z włączeniem się do ruchu na ulicy Nawojowskiej, która jest główną trasą komunikacyjną. Niektórzy mieszkańcy zwrócili się do radnego Macieja Rogóża z prośbą o zainstalowanie sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu, która ułatwiłaby im wyjazd.

Mieszkańcy chcą poprawy bezpieczeństwa na jednym z nowosądeckich skrzyżowań. Poprosili o pomoc radnego Macieja Rogóża

Radny Rogóż podjął działania w tej sprawie i skontaktował się z Prezydentem Ludomirem Handzlem oraz Miejskim Zarządem Dróg. Poprosił on o sprawdzenie możliwości technicznych montażu świateł, które byłyby sterowane programem dostosowującym się do natężenia ruchu. Radny Rogóż podkreślił, że sygnalizacja świetlna powinna zapewniać bezpieczeństwo kierowcom z ulic Kręta i Dąbrowskiej, ale nie powinna powodować korków na ulicy Nawojowskiej.

Innym pomysłem, który pojawił się wśród mieszkańców, była budowa ronda na tym skrzyżowaniu. Jednak według Miejskiego Zarządu Dróg nie ma tam wystarczającej przestrzeni, aby zrealizować takie rozwiązanie. Drogowcy zapewniają, że analizują sytuację na tym skrzyżowaniu i szukają najlepszego sposobu na poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu.

Aby poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Mickiewicza, radny Maciej Rogóż prosi mieszkańców o udział w konsultacjach. Twierdzi, że większość osób, które się do niego zgłosiły, popiera pomysł zainstalowania sygnalizacji świetlnej w tym miejscu. Radny chce poznać opinie i sugestie mieszkańców, zanim podejmie ostateczną decyzję.

Źródło: Nadesłane do redakcji.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować