Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 03. 2021
Do końca roku: 299 dniMieszkańcy Gołkowic Górnych będą mieli nowy parking

Mieszkańcy Gołkowic Górnych będą mieli nowy parking

Oczekiwany przez mieszkańców ogólnodostępny parking powstanie przy szkole podstawowej na działce kupionej przez gminę. Przetarg jest już rozstrzygnięty.

 

Nowy parking pomieści 44 samochody osobowe i trzy autobusy. Nie zabraknie miejsc parkingowych zarezerwowanych dla niepełnosprawnych.

 

Do przetargu stanęło siedmiu wykonawców, a najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „DUDA” z Mszany Dolnej i Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „BESKID” z Krakowa. Inwestycja będzie kosztowała prawie 440 tys. zł.

 

Na parking będzie wjazd z drogi powiatowej Gołkowice Górne -Gaboń. Budowa parkingu obejmuje dodatkowo wewnętrzną sieć kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniem podczyszczającym i systemem skrzynek retencyjno – rozsączających.

 

Inwestycja będzie się wiązała z przebudową sieci teletechnicznej, a budowa zjazdu przez istniejący chodnik spowodowała konieczność zabezpieczenia sieci gazowej. W północnym narożniku działki zlokalizowano połączenie drogi wewnętrznej z terenem szkoły przez projektowaną bramę przesuwną oraz furtkę.

 

Źródło i fot.: UMSS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować