Mieszkańcy Sądeckich Wólek zaniepokojeni planami PKP, interweniuje Maciej Rogóż

Modernizacja linii kolejowej nr 104 prowadzona przez PKP, która ma stanowić połączenie z innymi liniami prowadzącymi z Nowego Sącza do Krakowa, dobrze się rozpoczęła. Cała podróż ma trwać około godziny. W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie zorganizowane przez radnego Macieja Rogóża na Osiedlu Wólki, na które przybyło wielu mieszkańców Nowego Sącza. Mieli oni wiele pytań do zaproszonych przedstawicieli Polskich Kolei Państwowych.

Mieszkańcy Sądeckich Wólek zaniepokojeni planami PKP, interweniuje Maciej Rogóż

Podczas dyskusji wielokrotnie pojawiały się postulaty dotyczące zachowania przejścia dla pieszych łączącego ul. Tatrzańską z ul. Barbackiego. W tej sprawie przed spotkaniem radny Maciej Rogóż wraz z Zarządem Osiedla Wólki wystąpili z pismem do PKP. Teraz ponownie wystosowali pismo, w którym podkreślają, że z tego przejścia korzysta wielu mieszkańców i stanowi ono połączenie środkowej części Wólek, m.in. z ulicą Kunegundy. W piśmie zwrócono również uwagę na konieczność etapowania prac w taki sposób, aby zawsze czynny był przynajmniej jeden z przejazdów ulic Kościuszki i Mickiewicza.


Spotkanie na Wólkach było potrzebne. Mieszkańcy zadawali przedstawicielom PKP wiele pytań, które przekazali na piśmie, a teraz czekamy na odpowiedz z PKP. Bardzo ważnym elementem jest etapowanie robót, żeby całkowicie nie sparaliżować osiedla i Miasta, mam na myśli skrzyżowania ulic Kościuszki i Mickiewicza. Ciesze się, że podziemne przejście dla pieszych będzie budowane na Kocich Plantach, natomiast kolejnym takim przejściem o które walczymy, aby zostało zachowane, to przejścia dla pieszych z ul. Tatrzańskiej na ul. Barbackiego. Przy tak dużej inwestycji nie można tego pominąć. Będę o to nadal postulował. Jestem do dyspozycji mieszkańców - powiedział radny Maciej Rogóż.


Źródło: Materiały nadesłane do redakcji - Radny Maciej Rogóż

 

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować