Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Mieszkanka Gminy Rytro oszukana metodą "na wnuczka"

Mieszkanka Gminy Rytro oszukana metodą "na wnuczka"

Do jednej z ryterskich seniorek zadzwonił telefon stacjonarny, w słuchawce odezwał się głos mężczyzny a w tle zapłakanej kobiety, która przedstawiła się, że jest jej wnuczką. Mężczyzna powiedział że owa wnuczka spowodowała groźny wypadek potrącając kobietę w ciąży, że grozi jej 14 lat więzienia i potrzebuje pilnie pomocy finansowej tj. kwoty 5600 zł., dla adwokata aby wnuczka uniknęła konsekwencji i więzienia.

Zastrzegł by nikomu o niczym nie absolutnie nie mówić, poinformował, że po pieniądze przyjedzie pod dom osobiście. Po 20 minutach oszust był już pod domem zestresowanej i wystraszonej seniorki. Kobieta ufając, że udziela pomocy swojej wnuczce, wpuściła mężczyznę do domu i przekazała połowę z żądanej kwoty. Oszust zabrał pieniądze informując, że to dopiero pierwsza transza oraz zakazał informować i kontaktować się z kimkolwiek w owej sprawie. Cała sytuacja działa się bardzo szybko.


Urząd Gminy Rytro  ostrzega przed oszustwami i apeluje o wzmożoną ostrożność! Przestrzega przed przekazywaniem pieniędzy osobom, których tożsamości nie jesteśmy w stanie wiarygodnie potwierdzić.
Zwraca się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej ilości pieniędzy.


Źródło: Gm. Rytro

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować