Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

Mieszkanka Sądecczyzny oszukana metodą na "wirtualne pensjonaty"

Mieszkanka Sądecczyzny oszukana metodą na "wirtualne pensjonaty"

Mieszkanka Sądecczyzny chciała wyjechać pod koniec grudnia na kilka dni nad Solinę. Kobieta na jednym z portali ogłoszeniowych znalazła atrakcyjną ofertę domków z bali na wynajem, który postanowiła zarezerwować. 

 

Skontaktowała się z osobą podającą się za właściciela obiektu i wpłaciła 300 złotych zaliczki na wskazany numer rachunku bankowego.

 

Podczas przeglądania szczegółów oferty znalazła w Internecie oficjalną stronę obiektu i zadzwoniła na numer kontaktowy. Wtedy okazało się, że jest kolejną oszukaną osobą, od której została wyłudzona zaliczka.

 

Sądeczanka padła ofiarą oszustwa na "wirtualny pensjonat". Osoba z którą się na początku kontaktowała okazała się fałszywym właścicielem domku. Ten prawdziwy wcale nie oferował wynajmu w tym terminie. Kobieta próbowała jeszcze nawiązać kontakt z osobą, której przesłała pieniądze, ale włączała się już tylko poczta głosowa.

***

Przypominamy, że w związku z epidemią do 27 grudnia br. obowiązuje ograniczenie prowadzenia działalności hotelarskiej. Jeśli po tym terminie obostrzenia zostaną zniesione i zdecydujemy się na wyjazd, to zanim zarezerwujemy pobyt i wpłacimy pieniądze powinniśmy wnikliwie sprawdzić obiekt, do którego zamierzamy się udać. Na co zatem zwrócić uwagę by uniknąć rozczarowania?

  • Dokładnie sprawdźmy dane hotelu, pensjonatu etc., postarajmy się zebrać na jego temat jak najwięcej informacji. Jeżeli w ogłoszeniu podano niewiele informacji np. tylko numer telefonu komórkowego, powinno to wzbudzić naszą czujność.
  • Atrakcyjne hotele czy pensjonaty kuszące znakomitą lokalizacją, wysokim standardem i jednocześnie niską ceną mogą okazać się obiektami, które wcale nie istnieją – porównajmy cenę wynajmu w różnych obiektach, sprawdźmy czy dany adres faktycznie istnieje.
  • Pamiętajmy, że opinie zadowolonych klientów dostępne na stronie internetowej, mogą być spreparowane przez oszusta, dlatego opinii na temat obiektu zasięgnijmy także z innych źródeł.
  • Nie działajmy pod presją czasu – pośpiech nie sprzyja zachowaniu ostrożności.
  • Zaliczkę wpłacajmy na konto bankowe. Poprośmy o wystawienie faktury, rachunku lub paragonu. Opór w wystawieniu dokumentu powinien wzbudzić nasze podejrzenia, co do uczciwości oferty.
  • Zachowujmy całą dokumentację związaną z transakcją, potwierdzenia przelewów oraz e-maile, które wysyłaliśmy i które otrzymaliśmy.
  • Właściciel obiektu, który zauważy, że zdjęcia lub inne dane jego pensjonatu, domku czy apartamentu zostały skopiowane i wykorzystane na innej stronie oferującej noclegi, powinien po uprzednim zabezpieczeniu dowodu (print screen, wydruk), niezwłocznie interweniować u administratora strony celem zablokowania takiego ogłoszenia, a następnie złożyć stosowne zawiadomienie na Policji

- apelują Policjanci.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować