Pogoda - Sądeckie.pl24

Dzisiaj jest: 24. 06. 2021
Do końca roku: 190 dni
Jakość Powietrza

Sądecczyzna. Kolejne trzy ofiary śmiertelne koronawirusa

Sądecczyzna. Kolejne trzy ofiary śmiertelne koronawirusa

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 19 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 4. Niestety są też trzy kolejne ofiary śmiertelne wirusa na Sądecczyźnie, którymi są 64-letni mieszkaniec Nowego Sącza oraz 86-letnia mieszkanka powiatu nowosądeckiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz 79-letnia mieszkanka powiatu nowosądeckiego, która przebywała w Szpitalu Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu.

 

Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim jest 30 nowych zachorowań, a w powiecie gorlickim 1. Pojawiła się także 2 ozdrowieńców.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 138 osób. To 72 kobiety i 66 mężczyzn, w wieku od 9 do 94 lat, z Krakowa (35 osób), powiatu limanowskiego (30 osób), nowosądeckiego (19 osób), oświęcimskiego (14 osób), nowotarskiego (11 osób), krakowskiego (7 osób), Nowego Sącza i powiatu suskiego (po 4 osoby), powiatów tatrzańskiego i bocheńskiego (po 3 osoby), myślenickiego, wadowickiego i wielickiego (po 2 osoby) oraz brzeskiego i gorlickiego (po 1 osobie). Aktualnie 12 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 5073 osób.

 

Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 64-letniego mieszkańca Nowego Sącza i 86-letniej mieszkanki powiatu nowosądeckiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz 79-letniej mieszkanki powiatu nowosądeckiego, która przebywała w Szpitalu Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Dwie osoby miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 86.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 12 kobiet i 15 mężczyzn, w wieku od 10 miesięcy do 86 lat, z powiatu tatrzańskiego (10 osób), tarnowskiego (4 osoby), Krakowa i powiatu oświęcimskiego (po 3 osoby), powiatu gorlickiego (2 osoby) oraz powiatów: wielickiego, olkuskiego, brzeskiego, myślenickiego i bocheńskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1979 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, fot. PSSENS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować