Miliony złotych na remonty dróg powiatowych w gminie Stary Sącz

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się z przedstawicielami władz Miasta i Gminy Stary Sącz, aby omówić stan i perspektywy inwestycji drogowych na terenie gminy. W trakcie spotkania poruszono tematy dotyczące rozbudowy i modernizacji drogi powiatowej Stary Sącz ulica Partyzantów, przebudowy drogi w Gołkowicach Górnych oraz planów budowy chodników w Moszczenicy i Łazach Biegonickich.

Miliony złotych na remonty dróg powiatowych w gminie Stary Sącz
Rozbudowa i modernizacja drogi powiatowej Stary Sącz ulica Partyzantów to ważne zadanie, które poprawi bezpieczeństwo i komfort podróżowania mieszkańców i turystów – powiedział starosta nowosądecki. – Na odcinku 618 metrów powstanie nowy most, chodniki, przejścia dla pieszych, zatoka autobusowa. Całość zadania kosztuje ponad 6,7 miliona złotych, z czego ponad 5,2 miliona złotych pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład, a milion złotych dołożyła gmina Stary Sącz. Planujemy zakończyć inwestycję do końca sierpnia 2024 roku.


Starosta nowosądecki poinformował również o podpisaniu umowy z wykonawcą przebudowy drogi w Gołkowicach Górnych, która obejmie również skrzyżowanie i dwa doświetlone przejścia dla pieszych. Prace mają się zakończyć do połowy lutego 2024 roku.


W przyszłym roku planujemy również budowę dwóch chodników – w Moszczenicy i Łazach Biegonickich – dodał starosta nowosądecki. – Na początku października podpisaliśmy umowę z burmistrzem Starego Sącza o przekazaniu nam dokumentacji technicznej tych inwestycji. Wkrótce ustalimy termin i zasady współfinansowania budowy obu chodników.


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować