Jest dodatkowy mln zł na remont ul. Broniewskiego

Jest dodatkowy mln zł na remont ul. Broniewskiego

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki ogłosił listę remontów dofinansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

W województwie małopolskim kwota ta wyniesie 202,5 mln zł (102,6 mln zł - zadania powiatowe oraz 99,9 mln - zadania gminne). Wsparcie finansowe uzyska w sumie 170 zadań (42 - powiatowe i 128 - gminne), co pozwoli na budowę, przebudowę lub remont 214 kilometrów dróg (118 km - powiatowych i 96 km - gminnych).

 

Na liście remontów dofinansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych znalazły się dwie nowosądeckie ulice: Broniewskiego i Wiśniowieckiego. Radna Miasta Nowego Sącza Ilona Orzeł skierowała do premiera Mateusza Morawieckiego pismo, w którym zwróciła się z prośbą o podniesienie kwoty dofinansowania do ul. Broniewskiego.

 

Jest to droga istotna nie tylko z punktu widzenia mieszkańców osiedla Barskie, jednego z największych w Nowym Sączu, ale możliwości komunikacyjnych całego Nowego Sącza. Ulica jest jedną z najważniejszych dróg pozwalających usprawnić ruch, a bliskość bloków mieszkalnych oraz szkół podstawowych, przychodni, żłobków i przedszkoli sprawia, że dla wielu rodzin staje się kluczowym węzłem komunikacyjnym na którym należy zapewnić płynność i bezpieczenstwo - czytamy w piśmie radnej.

 

Dzięki staraniom Ilony Orzeł kwota dofinansowania do remontu ul. Broniewskiego została podniesiona z 50 do 70%, czyli na realizację tej inwestycji został przyznany dodatkowy prawie mln zł.

 

Liczę, że chociaż część z zaoszczędzonych pieniędzy trafi na remonty mniejszych ulic i budowę chodnika ze ścieżką rowerową na Osiedlu Piątkowa - informuje radna.

 

Fot. Ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować