Pogoda Nowy Sącz

1

Dzisiaj jest: 01. 12. 2022 Dni od początku roku: 334 Dni do końca roku: 30
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Mł. Asp. Przemysław Adamek z KPP w Limanowej z nagrodą Primus Inter Fortes

Mł. Asp. Przemysław Adamek z KPP w Limanowej z nagrodą Primus Inter Fortes

Wojewoda Małopolski Pan Łukasz Kmita wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie nadinp. Michałem Ledzionem przyznali nagrodę Primus Inter Fortes młodszemu aspirantowi Przemysławowi Adamkowi z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Mł. asp. Przemysław Adamek na co dzień pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. 26.04.2022 roku będąc w dniu wolnym od służby, przejeżdżając przez Nowy Sącz zauważył kilka osób na moście oraz kobietę, która stała za barierkami ochronnymi. Policjant bez wahania pospieszył jej z pomocą. Jego zdecydowanie i natychmiastowa reakcja, zapobiegły nieszczęściu i uratowały to co najcenniejsze – życie drugiego człowieka.


26 września br. w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie podczas uroczystego ślubowanie nowo przyjętych policjantów, Wojewoda Małopolski Pan Łukasz Kmita wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie nadinp. Michałem Ledzionem uroczyście wręczyli nagrodę Primus Inter Fortes młodszemu aspirantowi Przemysławowi Adamkowi.


Serdecznie gratulujemy!


Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować