Sądeckie.pl

Lubisz być na bieżąco z tym co sie dzieje na Sadecczyznie?

Zapisz Nasz Serwis w zakładkach i miej pewność stałego dostępu do rzetelnych informacji z Sądecczyzny.

Młodzi leśnicy ze Starego Sącza z nowymi kwalifikacjami

Uczniowie klas leśnych z Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu ukończyli kurs „Zarządzania środowiskiem leśnym”. W ramach 10 godzin szkolenia zdobyli dodatkowe kwalifikacje i certyfikaty, poszerzając wiedzę o ochronie i zrównoważonym rozwoju lasów.

Młodzi leśnicy ze Starego Sącza z nowymi kwalifikacjami
Młodzi leśnicy ze Starego Sącza z nowymi kwalifikacjami. Fot. ZS Stary Sącz

W Zespole Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu młodzież nie poprzestaje na podstawie programowej. Uczniowie klas leśnych właśnie zakończyli kurs „Zarządzania środowiskiem leśnym”, realizowany w ramach projektu „Podnoszenie jakości oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”.

To nie były zwykłe zajęcia. Kurs miał przygotować młodych ludzi do świadomego i odpowiedzialnego podejścia do pracy w lesie. Uczniowie poznawali zasady zrównoważonej gospodarki leśnej, uczyli się o ochronie przyrody i racjonalnym wykorzystaniu zasobów. Teoria przeplatała się z elementami praktycznymi, a wszystko po to, by kształtować postawy proekologiczne i realne kompetencje potrzebne w zawodzie.

Podczas 10 godzin szkolenia młodzież zgłębiała funkcje lasu, zarówno przyrodnicze, gospodarcze, jak i społeczne. Omawiano zasady zrównoważonego rozwoju w leśnictwie, zagrożenia dla lasów oraz sposoby ich ochrony. Celem było nie tylko poszerzenie wiedzy, ale też budowanie świadomości ekologicznej i przygotowanie do odpowiedzialnego korzystania ze środowiska.

Szkolenie zakończyło się podsumowaniem zdobytych informacji i krótkim testem. Uczniowie otrzymali certyfikaty oraz zaświadczenia potwierdzające ukończenie kursu i zdobycie dodatkowych kwalifikacji.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować