Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 10. 2022 Dni od początku roku: 276 Dni do końca roku: 88
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Młodzi "Mundurowi" ze szkoły Sybiraków z wizytą w sądeckiej komendzie

Młodzi "Mundurowi" ze szkoły Sybiraków z wizytą w sądeckiej komendzie

W ramach porozumienia o współpracy między Zespołem Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu a Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu, uczniowie klasy I o profilu „Bezpieczeństwo publiczne” odwiedzili wczoraj siedzibę sądeckich funkcjonariuszy. Podczas tego spotkania mieli szansę poznać specyfikę policyjnej służby i zobaczyć, w jakich warunkach na co dzień pracują policjanci z Nowego Sącza.

Mł. insp. dr Krzysztof Dymura, Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu w obecności Naczelnika Wydziału Prewencji, kom. Waldemara Górowskiego, przywitał w komendzie nauczyciela oraz młodzież klasy mundurowej Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu. Uczniowie wysłuchali prelekcji funkcjonariuszy zajmujących się na co dzień profilaktyką, która dotyczyła zadań i roli Policji oraz poznali strukturę Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.


Podczas wizyty młodzież miała także okazję przyjrzeć się pracy oficera dyżurnego, który pełni służbę na stanowisku kierowania oraz zapoznać się z tajnikami pracy technika kryminalistyki. Atrakcją była możliwość zostawienia odcisków palców na specjalnej karcie daktyloskopijnej, którą później uczniowie zabrali do domu na pamiątkę wczorajszego spotkania.


Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz broni służbowej, który przeprowadził funkcjonariusz Wydziału Sztab Policji. Podczas wizyty w jednostce młodzi ludzie spotkali się też z policjantem Wydziału Ruchu Drogowego, który opowiedział im o specyfice służby w tzw. drogówce, a także mieli okazję z bliska obejrzeć policyjne radiowozy oraz inne urządzenia wykorzystywane w służbie.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować