Pogoda Nowy Sącz

25

Dzisiaj jest: 25. 09. 2022 Dni od początku roku: 267 Dni do końca roku: 97
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Mochnaczka Wyżna: Zderzenie dwóch osobówek

Mochnaczka Wyżna: Zderzenie dwóch osobówek

15 kwietnia o godzinie 13.41 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju oraz OSP Mochnaczka Wyżna zadysponowane zostały do działań w Mochnaczce Wyżnej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 75 z drogą wojewódzka o numerze 981 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.


Pojazdem marki LEXUS posiadającym niewielkie uszkodzenie boczne podróżowały dwie osoby dorosłe, które nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Samochodem osobowym marki MINI COOPER posiadającym uszkodzenia przedniej części pojazdu podróżowały dwie osoby dorosłe. Jedna z nich uskarżała się na dolegliwości.


Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Kierowano ruchem, który odbywał się wahadłowo. Odłączono akumulator w pojeździe marki MINI COOPER.


Po przebadaniu uczestników kolizji wszyscy oni pozostali na miejscu zdarzenia. Dalsze działania straży pożarnej polegały na przemieszczeniu pojazdów poza obrys jezdni oraz usunięciu pozostałości po kolizji. Plamę płynów eksploatacyjnych zasypano sorbentem. Po przemieszczeniu pojazdów poza jezdnie udrożniono ruch w obydwu kierunkach.


Źródło: PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować