Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

MPEC podpisał umowę o budowę kotła na biomasę z UAB ENERSTENA

MPEC podpisał umowę o budowę kotła na biomasę z UAB ENERSTENA

W dniu 8 lipca 2019 r. w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Nowym Sączu MPEC podpisał z litewskim przedsiębiorstwem UAB ENERSTENA umowę o budowę kotła na biomasę o mocy nominalnej 7 MW. 

 

W spotkaniu kontrahentów zorganizowanym w celu zawarcia umowy wziął udział Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, który zaaprobował plany rozwoju Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. i zapowiedział wsparcie samorządu lokalnego dla rozwoju tej spółki. 

 

Celem budowy kotła jest zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Zawarcie umowy jest elementem Aktu Czystego Powietrza dla Sądecczyzny. Budowa kotła już została rozpoczęta, a termin zakończenia robót określono na 29 listopada 2020 r. Kocioł na biomasę pozwoli zmniejszyć ilość spalanego węgla o 4,5 tys. ton rocznie, co jest równe około 80 wagonom węgla kamiennego. 

 

Jednocześnie, realizacja projektu budowy kotła, który będzie opalany biomasą jest pierwszym etapem do uzyskania przez kotłownię Millennium i zasilającą przez nią sieć statusu systemu efektywnego, w którym ponad 50% ciepła będzie wytwarzanego z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii (OZE) i w kogeneracji. 

 

Wykonawca kotła na biomasę został wyłoniony w drodze przetargu. Wartość umowy została oszacowana na kwotę 14 145 000 zł brutto. 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować