Pogoda Nowy Sącz

25

Dzisiaj jest: 25. 09. 2022 Dni od początku roku: 267 Dni do końca roku: 97
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Mszana Dolna: policyjny pościg za crossami

Mszana Dolna: policyjny pościg za crossami

Policjanci z limanowskiej drogówki, zatrzymali i ustalili kierujących motocyklami którzy nie zatrzymali się do kontroli próbując uniknąć odpowiedzialności.

Około godziny 19:10 na ulicy Zakopiańskiej w Mszanie Dolnej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Limanowej zauważyli dwóch motocyklistów, bez tablic rejestracyjnych w związku z powyższym podjęli decyzję o zatrzymaniu ich do kontroli. Kierujący jednośladami nie zatrzymali się do kontroli, ignorowali sygnały świetlne i dźwiękowe i próbowali uciec.


Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali jednego z kierujących motocyklem typu cross. Był to 19-letni mieszkaniec gminy Lubień, który kierował motocyklem marki Barton. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Następnie policjanci ustalili drugiego kierującego - był to 17-letni mieszkaniec gminy Mszana Dolna, który kierował pojazdem marki Suzuki. Jak się okazało 17-letni kierujący nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania. Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, iż obydwa pojazdy były nie dopuszczone do ruchu i nieubezpieczone. Sprawa uciekających kierujących zajmie się Sąd.


Policjanci przypominają o konsekwencjach wynikających z Art. 178b. [Niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego] „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować