Pogoda - Sądeckie.pl

9

Dzisiaj jest: 09. 12. 2021 Do końca roku: 22 dni
Jakość Powietrza:

Mury Instytutu Ekonomicznego PWSZ pną się w górę

Mury Instytutu Ekonomicznego PWSZ pną się w górę

Studenci i pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, przede wszystkim Instytutu Ekonomicznego, a także mieszkańcy Nowego Sącza Z zaciekawieniem oglądają postępy prac na budowie nowego obiektu Uczelni przy Al. Wolności, tuż przy Bibliotece PWSZ.

Mury pną się w górę w imponującym tempie. W styczniu br. budowlańcy z ErsBetu – wykonawcy inwestycji, w potężnym dole wylewali fundamenty budynku, a obecnie jest już stan surowy otwarty. Prace idą zgodnie z harmonogramem.


Obecnie odbywa się wylewanie żelbetonowych ścian ostatniego piętra i trwają ostatnie przygotowania do zalewania stropu i elementów attyki wieńczącej obiekt. Wkrótce pojawi się wiecha na szczycie budynku.


W poszczególnych częściach obiektu już montowana jest instalacja elektryczna i sanitarna. Stan surowy zamknięty planowany jest w październiku br.


Najpóźniej w kwietniu przyszłego roku Uczelnia ma otrzymać klucze do nowej siedziby Instytutu Ekonomicznego i będzie mogła wyprowadzić się z obecnie zajmowanych pomieszczeń w tzw. Ciuciubabce.


Długo wyczekiwana inwestycja zapewni wysoki standard kształcenia na obecnie prowadzonych kierunkach I stopnia e-administracja, zarządzanie, ekonomia i II stopnia ekonomika i finanse przedsiębiorstw.


Nowy budynek IE pozwoli na poszerzenie oferty edukacyjnej Uczelni a uruchomienie nowych kierunków kształcenia przewiduje się na rok akademicki 2022/23.


Źródło: PWSZ

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować