Pogoda Nowy Sącz

5

Dzisiaj jest: 05. 12. 2023 Dni od początku roku: 338 Dni do końca roku: 26
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Muszyna: Policjanci rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ” – takie hasło przyświecało wczorajszej debacie społecznej zorganizowanej przez policjantów w muszyńskim ratuszu. Celem spotkania było zacieśnienie współpracy pomiędzy Policją, a społecznością lokalną.

Muszyna: Policjanci rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie

18 kwietnia br. o godzinie 16:00 rozpoczęło się spotkanie, którego gospodarzami byli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Muszynie na czele z Komendantem, podkom. Sebastianem Wójtowiczem. Na debatę licznie przybyli mieszkańcy miasta. W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele lokalnego samorządu: dr Jan Golba – Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, Jerzy Majka – Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, radni oraz przedstawicie urzędu i podległych instytucji. Obecni byli też funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.


Podczas wczorajszej debaty mieszkańcy poruszyli nurtujące ich kwestie związane z lokalnym bezpieczeństwem, szczególnie związane z nieprawidłowym parkowaniem pojazdów na alei Zdrojowej w Muszynie, w rejonie Ogrodów Sensorycznych i Centrum Rekreacyjno-Sportowego. Uwzględniając oczekiwania i potrzeby mieszkańców, wspólnie zdiagnozowano zagrożenia oraz nakreślono kierunki działań, które mają przyczynić się do poprawy stanu bezpieczeństwa we wskazanym rejonie.


W trakcie spotkania policjanci promowali także działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której np. przez telefon komórkowy z dostępem do Internetu można wskazać miejsca, w których zagrożone jest bezpieczeństwo oraz porządek publiczny, a każdy taki sygnał jest weryfikowany przez funkcjonariuszy.


Za kilka miesięcy zostanie zorganizowana kolejna debata, tym razem ewaluacyjna, podczas której zostanie podsumowany stan realizacji wniosków i postulatów, które wczoraj wspólnie wypracowano.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować