Pogoda - Sądeckie.pl14

Dzisiaj jest: 14. 04. 2021
Do końca roku: 261 dni
Jakość Powietrza

MUW poszerza drużynę Szpitala Tymczasowego w CUMRiK-u

MUW poszerza drużynę Szpitala Tymczasowego w CUMRiK-u

Powiększenie liczby łóżek w Szpitalu Tymczasowym w Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Krakowie to priorytet władz MUW. Pod tym kątem kierowane są tam kolejne osoby.

 

Blisko 70 osób już skierowanych do CUMRiK-u

Począwszy od 26 października do wczoraj do Szpitala Uniwersyteckiego zgłosiło się 67 osób, z których 65 pozostaje w gotowości do świadczenia pracy. MUW liczy, że dzięki temu Szpital Uniwersytecki szybko uruchomi w CUMRiK-u kolejne łóżka dla pacjentów z COVID-19. W głównej mierze decyzje władz dotyczą pielęgniarek, ale jest też kilka dotyczących lekarzy i ratowników medycznych.

 


#SzpitaledlaMałopolski: są już pierwsze zgłoszenia

Pierwsza doba funkcjonowania infolinii oraz formularza dla osób zainteresowanych pracą w szpitalach tymczasowych napawa optymizmem. Już po paru godzinach otrzymano kilka zgłoszeń, a dziś do godziny 15.30 poprzez formularz zgłoszeniowy zgłosiło się łącznie 107 osób. MUW szacuje, że do pracy w szpitalach tymczasowych byłoby potrzebnych około tysiąc osób z personelu medycznego i tysiąc innych osób mogących udzielić wsparcia. Dlatego oczywiście będzie to proces etapowy.

- Rok temu nie pomyślelibyśmy nawet o tym, że będziemy wykonywać takie zadanie jak tworzenie szpitali tymczasowych. Ale za Małopolską szereg wyzwań, którym udało się sprostać. Wielkim praktycznym treningiem były Światowe Dni Młodzieży i niestety liczne sytuacje kryzysowe, z którymi musieliśmy się mierzyć. Największym wyzwaniem będzie skompletowanie zespołu. Dlatego rozpoczęliśmy szeroką akcję rekrutacyjną. Mamy nadzieję, że przyniesie ona pozytywne rezultaty. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich do współpracy! – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

 

Pełna mobilizacja

Na liście szpitali objętych decyzjami Wojewody Małopolskiego jest ok. 50 placówek. Angażują się one na coraz większym poziomie. W uzgodnieniu z Małopolskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia MUW na bieżąco wydaje decyzje dotyczące zwiększania bazy łóżek dla pacjentów z COVID-19. 20 października było na mocy tych decyzji ponad 1900 łóżek, zaś na koniec października – ponad 2900. Na koniec tego tygodnia będzie ich około 3400. Dzisiaj odbyły się kolejne wideokonferencje z dyrektorami małopolskich szpitali. W oparciu o ustalenia z tych spotkań władze wydadzą dalsze decyzje jeszcze dodatkowo zwiększające liczbę łóżek dla zakażonych pacjentów.

 

Źródło: MUW

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować