Pogoda - Sądeckie.pl4

Dzisiaj jest: 04. 03. 2021
Do końca roku: 302 dniNa budowie mostu w Kurowie trwają prace przy zbrojeniu i betonowaniu 18 i 19 segmentu przeprawy

Na budowie mostu w Kurowie trwają prace przy zbrojeniu i betonowaniu 18 i 19 segmentu przeprawy

Na budowie mostu na rzece Dunajec w miejscowości Kurów trwają prace przy zbrojeniu i betonowaniu 18 i 19 segmentu przeprawy typu extradosed. Wszystkich segmentów będzie 22 czyli 73% robót wykonano. Zaawansowanie wszystkich prac wynosi ponad 51%.

 

Przeprawa przez rzekę Dunajec w Kurowie, koło Nowego Sącza, na drodze krajowej DK75 to największa inwestycja mostowa w Małopolsce, której realizacja rozpoczęła się w lipcu 2019 r. Nowy most zaprojektowany został jako obiekt typu extradosed. Jego długość wyniesie 602 m, szerokość 17,18 m, natomiast pylony wznosić będą się na ok. 33,5 m od poziomu terenu. W ramach inwestycji na odcinku 2 km zmieniony zostanie przebieg drogi krajowej nr 75: od parkingu w Tęgoborzu do skrzyżowania w Kurowie.

 

W zakresie inwestycji są także: budowa dwóch konstrukcji oporowych, zatok autobusowych, ekranu akustycznego, ciągów pieszo-rowerowych, przebudowa zjazdów indywidualnych, rozbiórka 3 przepustów drogowych i budowa nowych, adaptacja przyczółku istniejącego mostu na punkt widokowy, rozbiórka dojazdu do istniejącego mostu, budowa dróg serwisowych, kanalizacji, kanału technologicznego, przełożenie sieci teletechnicznej, wykonanie oświetlenia drogi oraz pełnej rekultywacji terenu zajętego pod zaplecze i plac budowy.

 

Zakończenie budowy zaplanowane jest w kwietniu 2022 r. Koszt inwestycji wyniesie ponad 189 mln złotych.

Na budowie mostu w Kurowie trwają prace przy zbrojeniu i betonowaniu 18 i 19 segmentu przeprawy Na budowie mostu w Kurowie trwają prace przy zbrojeniu i betonowaniu 18 i 19 segmentu przeprawy Na budowie mostu w Kurowie trwają prace przy zbrojeniu i betonowaniu 18 i 19 segmentu przeprawy Na budowie mostu w Kurowie trwają prace przy zbrojeniu i betonowaniu 18 i 19 segmentu przeprawy

Fot. GDDKiA

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować