Pogoda Nowy Sącz

19

Dzisiaj jest: 19. 08. 2022 Dni od początku roku: 230 Dni do końca roku: 134
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Postaw na swój sukces – wybierz „Kierunek Kariera”!

Postaw na swój sukces – wybierz „Kierunek Kariera”!

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie rozpoczął realizowanie dwóch atrakcyjnych projektów zatytułowanych „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa”. W ich ramach mieszkańcy Małopolski mogą otrzymać dofinansowanie do szkoleń zawodowych, językowych i informatycznych oraz kursów prawa jazdy i studiów podyplomowych. 

 

Projekty są adresowane do osób dorosłych i pracujących, związanych z Małopolską miejscem zamieszkania, nauki lub pracy. Osoby w wieku poniżej 50 lat chcące zgłosić się do projektu powinny posiadać maksymalnie średnie wykształcenie.


Wymóg posiadania pracy jest spełniony nie tylko w przypadku osób posiadających umowę o pracę, ale również umowę cywilnoprawną (zlecenie, o dzieło), zatrudnionych na podstawie powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę. Ponadto w projekcie mogą wziąć udział osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniające pracowników oraz rolnicy. 

 

W ramach projektu „Kierunek Kariera” uczestnik może otrzymać nawet 180 bonów o wartości 2700 zł z 87% dofinansowaniem. Bony mogą być przeznaczone na szkolenia i kursy językowe, komputerowe, prawo jazdy kategorii A, B, C, C+E. Uczestnicy mają również zapewnioną poradę doradcy zawodowego. 

 

Natomiast w ramach projektu „Kierunek Kariera Zawodowa” uczestnik może otrzymać nawet 337 bonów o wartości 5055 zł z 85% dofinansowaniem. Bony mogą być przeznaczone na szkolenia umożliwiające przekwalifikowanie i nabycie nowych kompetencji zawodowych potwierdzonych certyfikatami. 

 

Dla uczestników projektu „Kierunek Kariera Zawodowa” czekają kwalifikacyjne kursy zawodowe, kursy umożliwiające uzyskiwanie i uzupełnianie wiedzy, kursy umiejętności zawodowych, szkolenia prowadzące do uzyskania uprawnień niezbędnych do wykonywania zawodów regulowanych, szkolenia językowe zawodowe i szkolenia z zakresu prawa jazdy zawodowego kat. C, C+E z uprawnieniami zawodowymi, D i T oraz egzaminy zewnętrzne czy nawet studia podyplomowe.

 

Chcesz dołączyć do programu? Wejdź na stronę https://kierunek.pociagdokariery.pl i zgłoś swoje zainteresowanie uczestnictwem w programie. Umów się na spotkanie z doradcą zawodowym w celu stworzenia Bilansu Kariery. Następnie zamów bony, podpisz umowę na zakup bonów, wpłać wkład własny i zapisz się na szkolenie. Lista szkoleń znajduje się na stronie https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl .

 

Więcej informacji uzyskasz w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie pod nr tel. 12 619 84 55 lub adresem email: kariera@wup-krakow.pl .

 

Źródło: UM Nowy Sącz

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować