Na sądeckich wykopaliskach wykonano pomiary archeologiczne fundamentów starego ratusza

Na sądeckich wykopaliskach wykonano pomiary archeologiczne fundamentów starego ratusza

Jak informuje SARR w ostatnich dniach na sądeckich wykopaliskach dokonano precyzyjnych pomiarów archeologicznych zachowanych fundamentów starego ratusza, które uściśliły wiedzę archeologów o tej historycznej budowli.

 

Przypomnijmy. W trakcie prowadzonych wykopalisk na sądeckim rynku archeolodzy natrafili na fundament wieży, razem z zachowanym fragmentem spiralnej klatki schodowej. Do naszych czasów przetrwały ciosane, kamienne schody.

 

Inne ważne odkrycie to wybudowana z kamienia łamanego półokrągła budowla, niegdyś nakryta ceglanym sklepieniem. Zabytek ten jest interpretowany przez specjalistów jako dół złoczyńców.

 

Na sądeckich wykopaliskach odkryto również monety z XV i XVII wieku wraz z renesansowo barokowymi fragmentami naczyń i kafli piecowych, w obrębie dawnej wagi miejskiej znajdującej się przy starym ratuszu.

 

Pierwszy etap prac został zakończony a fundamenty pozostałości zabezpieczone.

Na sądeckich wykopaliskach dokonano precyzyjnych pomiarów archeologicznych zachowanych fundamentów starego ratusza Na sądeckich wykopaliskach dokonano precyzyjnych pomiarów archeologicznych zachowanych fundamentów starego ratusza Na sądeckich wykopaliskach dokonano precyzyjnych pomiarów archeologicznych zachowanych fundamentów starego ratusza Na sądeckich wykopaliskach dokonano precyzyjnych pomiarów archeologicznych zachowanych fundamentów starego ratusza

Źródło i fot. SAAR

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować