Pogoda - Sądeckie.pl27

Dzisiaj jest: 27. 01. 2021
Do końca roku: 338 dniDane WIOŚ

Na sądeckie ulice wyjechał policyjny radiowóz informujący o zagrożeniu związanym z koronawirusem

Na sądeckie ulice wyjechał policyjny radiowóz informujący o zagrożeniu związanym z koronawirusem

Od 24 marca na sądeckich ulicach zobaczyć można policyjny radiowóz, który jest wyposażony w mobilny system nagłośnieniowy, dzięki któremu emitowany jest nagrany komunikat o treści: 

 

„Tu Policja. W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej dwóch metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy, zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale przez cały czas trwania epidemii zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych”.

 

Taką informację odtwarzają mundurowi podczas przejazdu ulicami, w pobliżu parków, bulwarów i innych miejsc, gdzie najczęściej pojawiają się mieszkańcy miasta. Działanie to ma na celu informowanie społeczeństwa o zagrożeniu jakie niesie ze sobą grupowanie się ludzi.

 

W komunikacie funkcjonariusze apelują do wszystkich o pozostanie w domach i nie wychodzenie bez uzasadnionej potrzeby. Jest to bardzo ważne, bo ograniczanie kontaktu z innymi osobami minimalizuje ryzyko zakażenia.

 

Fot. KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować