Na scenie starosądeckiego Centrum Kultury i Sztuki zaprezentowali się młodzi wokaliści

W Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari odbyły się przesłuchania do XXIX Powiatowego Konkursu Młodych Muzyków Instrumentalistów. Ta wyjątkowa impreza odbywa się pod patronatem starosty nowosądeckiego, Marka Kwiatkowskiego.

Na scenie starosądeckiego Centrum Kultury i Sztuki zaprezentowali się młodzi wokaliści

Na przesłuchania zgłosiło się 60 osób, które były oceniane przez Jury w składzie: Krzysztof Madziar, Paweł Miśkowicz, Piotr Krzywdziński oraz Jarosław Kuśnierz. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności, grając na różnych instrumentach, takich jak: trąbka, skrzypce, gitara klasyczna, gitara elektryczna, glukofon oraz perkusja.

Drugiego dnia przesłuchano aż 94 uczestników, których oceniało Jury w składzie: Krzysztof Madziar, Renata Gierczyk, Zbigniew Kogut oraz dr hab. Stanisław Strączek. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności na instrumentach takich jak: flet, klarnet, dwojnica, saksofon, akordeon, heligonka oraz fortepian.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów, wraz z Koncertem Laureatów, odbędzie się 6 maja 2024 roku w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari. To wyjątkowe wydarzenie, które uhonoruje młodych talentów i ich pasję do muzyki.

Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować