Pogoda - Sądeckie.pl

28

Dzisiaj jest: 28. 11. 2021 Do końca roku: 33 dni
Jakość Powietrza:

Na terenie powiatu nowosądeckiego i gorlickiego będą prowadzone prace geologiczne

Na terenie powiatu nowosądeckiego i gorlickiego będą prowadzone prace geologiczne

Od października br. na terenie powiatu nowosądeckiego i gorlickiego prowadzone będą prace związane z poszukiwaniem i rozpoznawaniem złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Mają one na celu rozpoznanie szczegółowej budowy geologicznej obszaru i nie wiążą się z żadnymi negatywnymi skutkami dla otoczenia.

 

Realizacja prac odbędzie się za pomocą badań sejsmicznych, które są szeroko stosowanymi, bezinwazyjnymi pomiarami, prowadzonymi dla celów naukowo-badawczych, jak również dla celów poszukiwań węglowodorów. Ich realizacja odbywa się metodą, która jest bezpieczna i stosowana powszechnie w przemyśle naftowo – gazowniczym. Badania nie wpływają na jakość wód podziemnych i gleby, zaś wywołane drgania nie stanowią żadnego zagrożenia dla okolicznych zabudowań. Rejestrację badań wykonuje się przy użyciu specjalnej aparatury połączonej bezprzewodowo z rozmieszczonymi na powierzchni ziemi odbiornikami.

 

Prace prowadzone będą przez Geofizykę Toruń S.A. wchodzącą w skład grupy kapitałowej PGNiG, na zlecenie ORLEN Upstream Sp. z.o.o.

 

ORLEN Upstream z najwyższą starannością analizuje i ocenia wpływ działań na środowisko naturalne i społeczne, każdorazowo starając się go minimalizować. Jest to związane z dbałością spółki o środowisko naturalne oraz rozwój gospodarczy i społeczny regionów objętych poszukiwaniem, a w przyszłości wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej. Dlatego z przekonaniem i zaangażowaniem stosuje się do najbardziej rygorystycznych norm środowiskowych wyznaczonych przez polskie i europejskie prawo, często wychodząc ponad obowiązujące wymagania.

 

Źródło: Gm. Grybów

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować