Najlepsza Szkoła w Polsce - ZSP w Nawojowej zwycięzcą

Najlepsza Szkoła w Polsce - ZSP w Nawojowej zwycięzcą

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej zdobył tytuł „Najlepszej Szkoły w Polsce” w ramach XLIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczej.

 

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazał uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W . Witosa w Nawojowej puchar za I miejsce, a szkoła uzyskała tytuł Najlepszej Szkoły w Polsce na XLIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczej. 

 

Utytułowana szkoła była reprezentowana w czterech blokach tematycznych, a mianowicie „Technologii Żywności”, „Gastronomii”, „Produkcji Roślinnej i Architektury Krajobrazu”. Do olimpiady zostały zakwalifikowane szkoły, które pomyślnie przeszły etap okręgowy w kwietniu 2019 r., zorganizowany w Kijanach i Piotrkowicach Małych. Wówczas reprezentanci szkoły w Nawojowej zdobyli pierwsze miejsce. 

 

Finałowe eliminacje były złożone z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczestnicy konkursu rozwiązali test składający się z 60 pytań. W drugim etapie uczniowie szkół mieli do rozwiązania trzy zadania. 

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej jest uznawany za szkołę zapewniającą wysoki poziom kształcenia. Wielu jej absolwentów obecnie prowadzi własne działalności gospodarcze związane z wybranym pierwotnie kierunkiem kształcenia. Placówka oświatowa cieszy się również uznaniem Stowarzyszenia Kucharzy Polskich, które przyznało jej tytuł „Kuźni Talentów Kulinarnych”. Szkoła uczestniczy w projekcie Chmura Małopolska współpracując z uczelniami wyższymi oraz organizuje bezpłatne, kwalifikacyjne kursy zawodowe dla osób pełnoletnich. 

 

Źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz, Fot. ZSP Nawojowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować