Najnowsze dane dotyczące koronawirusa - 16 października
Od początku pandemii w Polsce odnotowano 2 937 069 zakażeń koronawirusem. Zmarło 76 111 osób. Wyzdrowiało 2 674 093.
W ciągu doby wykonano ponad 43,6 tys. testów na koronawirusa.

Dzisiaj w naszym kraju jest 3236 nowych zachorowań. Nie żyją kolejne 44 osoby (34 z powodu współistnienia Covid/10 z powodu Covid).

W Małopolsce ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 217 osób. Zmarło 5 (4 z powodu współistnienia Covid/1 z powodu Covid).
Koronawirus w subregionie sądeckim
Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 11 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 7. Niestety są też kolejne ofiary śmiertelne wirusa wśród których jest 1 osoba z powiatu nowosądeckiego (zmarła z powodu współistnienia Covid) oraz 1 z powiatu gorlickiego (zmarła z powodu współistnienia Covid). Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim i powiecie gorlickim jest po 6 nowych zachorowań.
Dane na godzinę 10.30; Źródło: MZ
Komentarze