Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

Narodowe Czytanie sztuki Gabrieli Zapolskiej w Bibliotece Publicznej w Starym Sączu

Narodowe Czytanie sztuki Gabrieli Zapolskiej w Bibliotece Publicznej w Starym Sączu

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął dziś udział w Narodowym Czytaniu "Moralności Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Odbyło się ono w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu i było połączone z wręczeniem nagród laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego "Moja ilustracja do książki: Poszukiwacze przygód Traper i Lukier odkrywają Sądeckie".

Starosta wcielił się w rolę lekkoducha Zbyszko Dulskiego, w drugim akcie jego rolę przejął burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. Anielę Dulską zagrała Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, a Justynie Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych przypadła w udziale rola córki Dulskich – Hesi.


Po przeczytaniu dwóch aktów sztuki wręczono nagrody zwycięzcom konkursu na ilustracje do książki Jadwigi Marzec, w której dwa pieski Traper i Lukier odkrywają największe atrakcje Sądecczyzny. W kategorii "Bohater literacki" pierwsze miejsce zdobył Konrad Lorek (12 lat). Dwa kolejne przypadły w udziale Nicoli Kukuczce (10 lat) i Monice Grzyb (10 lat). W kategorii "Atrakcje turystyczne Sądecczyzny" pierwsze miejsce wywalczył Karol Giza (9 lat), drugie ex equo zdobyły Rita Obrzud (7 lat) i Antonina Zielonka (11 lat), równorzędne trzecie miejsce przypadło w udziale Wiktorii Bodziony (8 lat) i Oliwii Dudczak (13 lat).


Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy ilość nadesłanych prac, było ich ponad sto trzydzieści – mówił starosta Marek Kwiatkowski. - W ten sposób promujemy talenty i zachęcamy młodych ludzi do czytania.


Źródło: SPNS, fot. Paweł Szeliga

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować