Pogoda - Sądeckie.pl

6

Dzisiaj jest: 06. 12. 2021 Do końca roku: 25 dni
Jakość Powietrza:

Nastolatek z Nowego Sącza mistrzem świata kadetów w piłce siatkowej

Nastolatek z Nowego Sącza mistrzem świata kadetów w piłce siatkowej

Jakub Olszewski jest nastolatkiem z Nowego Sącza. Zapał do sportu rozpalił w nim ojciec. We wrześniu razem z Reprezentacją Polski do lat 19, sięgnął po złoty medal na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Iranie. Mistrz świata kadetów w piłce siatkowej gościł w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

Z dumą patrzę na sukcesy, jakie na arenie międzynarodowej odnoszą nasi sportowcy. Małopolska może poszczycić się wieloma utalentowanymi Mieszkańcami. Do grona najbardziej zasłużonych dla naszego województwa dołączył niedawno Jakub Olszewski – kapitan reprezentacji Polski juniorów młodszych w piłce siatkowej, Sądeczanin, który z Mistrzostw Świata Siatkarzy U19 w Teheranie wrócił ze złotym medalem. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


Jakub Olszewski jest wychowankiem Sądeckiego Klubu Piłki Siatkowej „Dunajec”, gdzie pod okiem swojego taty Tadeusza od pierwszej klasy podstawówki uczył się, na czym polega gra drużynowa. Obecnie jego trenerem jest Michał Bąkiewicz.


Z Jakubem i jego ojcem spotkał się również marszałek Witold Kozłowski, w agendzie zamiejscowej UMWM w Nowym Sączu.


Tak młody człowiek już ma takie osiągnięcia - jestem pod ogromnym wrażeniem. Można się tylko cieszyć, że Nowy Sącz, Małopolska ma takiego siatkarza, reprezentanta Polski, więcej - kapitana polskiej reprezentacji juniorów w piłkę siatkową - mówi marszałek Witold Kozłowski. 

***

Polskę na Mistrzostwach w Iranie reprezentowali także: Kajetan Kubicki, Kamil Szymendera, Jakub Majchrzak, Tytus Nowik, Piotr Śliwka, Mateusz Kufka, Kuba Hawryluk, Damian Biliński, Dominik Czerny, Kacper Ratajewski i Mateusz Nowak.


Źródło: MUW/UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować