Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 03. 2021
Do końca roku: 299 dniNie będzie podwyżki cen za odbiór śmieci od 1 września? RIO kwestionuje ważność uchwały zaproponowanej przez prezydenta

Nie będzie podwyżki cen za odbiór śmieci od 1 września? RIO kwestionuje ważność uchwały zaproponowanej przez prezydenta

Jak poinformował na swoim profilu facebookowym radny Michał Kądziołka RIO kwestionuje pomysł Prezydenta Ludomira Handzla i podwyżki przegłosowane przez Radnych Koalicji Nowosądeckiej, Koalicji Obywatelskiej i Porozumienia.

 

Izba Obrachunkowa w Krakowie wszczęła postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały zaproponowanej przez Ludomira Handzla dotyczącej nowych warunków odbioru śmieci podnosząc że stwierdzone w niej uchybienia stanowią istotne naruszenie przepisów prawa.

 

W związku z tym może okazać się, że planowane przez Prezydenta Ludomira Handzla i przegłosowane przez Radnych Koalicji Nowosądeckiej, Koalicji Obywatelskiej i Porozumienia podwyżki od 1 września 2020 r. nie będzie.

 

Swój głos w sprawie zabrała również Przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk. Cieszę sie, że Izba Obrachunkowa w Krakowie wszczęła postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały Rady Miasta Nowego Sącza dotyczącej nowych warunków odbioru śmieci.

 

Przypomnę, że Uchwała została przegłosowana z inicjatywy Ludomira Handzla głosami radnych Koalicji Nowosądeckiej, Koalicji Obywatelskiej, radnych niezależnych Dawida Dumany, Grzegorza Ledzińskiego oraz nad czym ubolewam Krzysztofa Głuca.

 

RIO stwierdzilo możliwość uchybienia przepisów prawa, a w szczególności zasady proporcjonalności przy ustalaniu stawek za wywóz śmieci. Na powyższą okoliczność zwracaliśmy uwagę podczas dyskusji nad nowymi stawkami za wywóz śmieci.

 

Poniżej treść Uchwały RIO wraz z Uzasadnieniem.

Źródło: Facebook Przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk, Radny Michał Kądziołka, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować