Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Wyrusz w podróż historyczną koleją po Małopolsce. Już w ten weekend jesienne przejazdy pociągami retro do Muszyny, Krynicy, Biecza i Gorlic

Wyrusz w podróż historyczną koleją po Małopolsce. Już w ten weekend jesienne przejazdy pociągami retro do Muszyny, Krynicy, Biecza i Gorlic

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych oraz dziedzictwa historii kolei w Małopolsce i obejmuje przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

 

Projekt jest realizowany w oparciu o zasoby Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce oraz najpiękniejsze trasy kolejowe Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej przebiegającym na terenie Województwa Małopolskiego, w tym uznawanej za jedną z najpiękniejszych w Polsce i w Europie ponad 130-letniej trasy Chabówka – Nowy Sącz.

 

W sobotę, 26 września, zabytkowy pociąg z początku XX wieku pojedzie z Nowego Sącza malowniczą Doliną Popradu do Muszyny, a następnie odwiedzi dwa znane uzdrowiska: Żegiestów oraz Krynicę-Zdrój. Pasażerowie będą mogli podziwiać z okien wagonu przepiękne krajobrazy tego zakątka Małopolski, a także zwiedzić atrakcje Muszyny i zapoznać się z ofertą turystyczną regionu.

 

Kolejnego dnia, w niedzielę 27 września, zabytkowy pociąg przemierzy trasę dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej z Nowego Sącza do Biecza i Gorlic. Celem podróży będzie zwiedzanie Biecza zwanego Perłą Małopolski oraz udział w innych atrakcjach przygotowanych dla turystów i mieszkańców.
Program aktywizujący przygotowany we współpracy z Urzędem Miejskim w Bieczu będzie obejmował zwiedzanie średniowiecznego centrum, wstęp na wystawę w budynku dworca, występy muzyczne w pociągu i na stacjach, a także degustację dań kuchni regionalnej.

 

Skład pociągu zestawiony będzie z zabytkowej lokomotywy parowej Ty42-107 z 1946 roku oraz składu historycznych wagonów z lat 30-60. XX wieku.

 

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do przybycia na małopolskie stacje kolejowe i obejrzenia tej niecodziennej atrakcji w postaci sprawnego, zabytkowego parowozu i wagonów.

 

Przejazdy pociągiem na trasie z Muszyny do Krynicy i Żegiestowa oraz z Biecza do Gorlic są ogólnodostępne. Szczegółowe rozkłady jazdy i rezerwacja biletów na stronie: www.kolejegalicyjskie.pl

 

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” jest realizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”.

 

Partnerem strategicznym wydarzenia jest PKP CARGO.

 

Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować