Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 03. 2021
Do końca roku: 299 dniNie wjedzie do Polski przez 5 lat

Nie wjedzie do Polski przez 5 lat

24 lipca zakład karny w Krakowie opuścił 52-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna skazany został wyrokiem sądu na 3 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności, za liczne przestępstwa popełnione w latach 2002-2003, w tym handel ludźmi.

 

Cudzoziemcowi podczas postępowania udowodniono m.in. przekazanie kilku kobiet do agencji towarzyskiej, celem zapewnienia sobie i właścicielom agencji korzyści majątkowych, kilkukrotne pobicia obywatelek Ukrainy, stosowanie gróźb karalnych, zastraszanie kobiet, a także zmuszanie do prostytucji.

 

Po opuszczeniu zakładu karnego okazało się, że obywatel Ukrainy od 827 dni przebywa nielegalnie w Polsce, więc został zatrzymany przez funkcjonariuszy PSG w Krakowie-Balicach. Po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji cudzoziemca uznano, że jego dotychczasowa postawa stanowi zagrożenie dla porządku i ochrony bezpieczeństwa publicznego na terytorium RP.

 

W związku z tym wszczęto postępowanie administracyjne, w wyniku którego wydana została decyzja o natychmiastowym zobowiązaniu  cudzoziemca do powrotu, połączona z 5-letnim zakazem wjazdu do strefy Schengen i na terytorium RP. Następnego dnia, zatrzymany został pod konwojem przewieziony do przejścia granicznego w Medyce, przez które opuścił Polskę.

 

Źródło: KaOSG, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować