Pogoda - Sądeckie.pl28

Dzisiaj jest: 28. 02. 2021
Do końca roku: 306 dniMałopolskie szpitale otrzymały kolejne dostawy sprzętu

Małopolskie szpitale otrzymały kolejne dostawy sprzętu

Defibrylatory, respiratory transportowe i samochody chłodnie do realizacji zadań związanych z COVID-19 – to tylko część sprzętu, który w ostatnich tygodniach został dostarczony do małopolskich szpitali. Zakupy zostały dofinansowane ze środków unijnych. Zrealizowano je w ramach pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Do partnerów projektu Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny docierają kolejne dostawy zakupionego sprzętu. W ostatnich tygodniach wyposażenie trafiło m.in. do jednostek w Oświęcimiu, Krakowie, Wadowicach, Krynicy-Zdroju i Suchej Beskidzkiej.

We wtorek 30 czerwca ZOZ w Oświęcimiu otrzymał monitor hemodynamiczny o wartości blisko 130 tys. zł. Tego samego dnia do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie trafiły trzy samochody chłodnie do przewozu surowic i szczepionek oraz transportu prób. Koszt pojazdów to ponad 800 tys. zł.

W czwartek 2 lipca ZZOZ w Wadowicach otrzymał łóżko szpitalne z systemem pomiaru wagi pacjenta oraz respirator transportowy wraz z akcesoriami. Łączna wartość tego sprzętu to ponad 75 tys. zł.

W poniedziałek 6 lipca, do SPZOZ Szpitala im. dr J. Dietla w Krynicy-Zdroju dostarczono aparat do pomiaru parametrów krytycznych oraz aparat USG. Wartość sprzętu to blisko 200 tys. zł, z czego 150 tys. zł to koszt aparatu USG. Następnego dnia do Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II trafiły 2 respiratory transportowe do wentylacji nieinwazyjnej i inwazyjnej. Wartość jednego urządzenia to 43 tys. zł.

We środę 8 lipca ZOZ w Suchej Beskidzkiej otrzymał m.in. respirator i aparat do oznaczania koronawirusa metodami genetycznymi/molekularnymi wraz z niezbędnym wyposażeniem towarzyszącym, a także 100 testów diagnostycznych. Koszt urządzeń to ponad 300 tys. zł.

W piątek 17 lipca do Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza w Krakowie dostarczone zostały dwa defibrylatory z wyposażeniem. Łączna wartość sprzętu to ok. 45 tys. zł.

Przypomnijmy, że na pakiet medyczny Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej przeznaczono 190 mln zł ze środków z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego oraz wkładu z budżetu państwa i województwa. W ramach całego pakietu 46 partnerów projektu – m.in. wojewódzkich i powiatowych szpitali oraz służb ratunkowych z Małopolski – otrzyma między innymi karetki, sprzęt medyczny, środki ochrony osobistej, urządzenia i środki do dezynfekcji, aparaturę do wyposażenie laboratoriów czy testy na badania w kierunku SARS-COV-2. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 

Źródło i fot. UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować